Anasayfa BLOG iPhone 3D Touch Açma ve Kapatma

iPhone 3D Touch Açma ve Kapatma

0

Apple, iPhone XR ile birlikte 3D Touch özelliğinden uzaklaşıyor gibi gözükse de iPhone 6s veya daha yeni bir iPhone modeline sahipseniz telefonunuz 3D Touch özelliğine sahiptir. iPhone XR’de ise Haptic Touch özelliği bulunmaktadır.

iPhone 6s ile birlikte gelen 3D Touch (3d dokunmatik) özelliği, uygulamaların bazı kısayollarına hızlı bir şekilde ulaşma imkanı sunuyor. Ancak çoğu kişi 3D Touch özelliğini sevmiyor ve kapatmak isteyebiliyor. Bu yazımızda 3D Touch nasıl kapatılır ve açılır resimli olarak anlatacağız. Eğer bir iPhone XR’ye sahipseniz, Haptic Touch özelliğini de anlatacağımız menüden kapatıp açabilirsiniz.

3D Touch Açma veya Kapatma

  • Ayarlar bölümüne girip Genel seçeneğini seçin.
  • Açılan menüden Erişilebilirlik seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada 3D Touch seçeneğini seçin.
  • 3D Touch bölümünde, 3D Touchu iptal edebilir veya aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca bu alanda 3D Touch duyarlılığını test edip ayarlayabilirsiniz.

3D touchu pasif hale getirdiğiniz zaman “Peek & Pop” gibi kullanışlı özellikler artık kullanılamaz ve bir uygulamanın Ana ekran simgesinden kısayollara veya widget’lara erişemezsiniz.

3D Touch hakkında sorularınızı bize yorum kısmından iletebilirsiniz.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz