iPhone 17e, 6.1 inç LTPO Super Retina XDR OLED ekran, 60Hz ekran yenileme hızı, 48 MP arka kamera, 12 MP selfie kamerası, Apple A19 (3 nm) yonga seti, 8 GB RAM, 256GB/512GB dahili depolama alanı, Nano SIM + eSIM veya sadece eSIM+eSIM desteği, uydu üzerinden acil mesaj ve beni bul özelliği, 20W kablolu ve 15W kablosuz hızlı şarj ve 4005 mAh batarya gibi özelliklere sahip. iPhone 17e, 54,999 TL‘den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunulacak.
iPhone 17e özellikleri
| EKRAN ÖZELLİKLERİ | |
| Ekran Boyutu | 6.1 inç |
| Ekran Çözünürlüğü | 1170 x 2532 (FHD+) Piksel |
| Piksel Yoğunluğu | 460 ppi |
| Ekran Teknolojisi | Super Retina XDR OLED |
| Ekran Yenileme Hızı | 60Hz |
| Ekran Özellikleri | HDR Çizilmeye Dirençli Cam HDR10 Multi Touch DCI-P3 Renk Uzayı Oleophobic Coating Çerçevesiz Tasarım Çentikli (Notch) HLG Super Retina XDR Display True Tone Ekran 2.000.000:1 Kontrast Oranı (Tipik) 800 cd/m² (nit) Parlaklık 1200 cd/m² (nit) Parlaklık (HDR) |
| Ekran Koruması | Ceramic Shield 2 |
| Dokunmatik Türü | Kapasitif Ekran |
| Renk Sayısı | 16 Milyon |
| Ekran Oranı | 19.5:9 |
| Ekran / Gövde Oranı | %86.0 |
| DONANIM ÖZELLİKLERİ | |
| Chipset (Yonga Seti) | Apple A19 |
| CPU (İşlemci) | Hexa-core |
| CPU Üretim Teknolojisi | 3nm |
| GPU (Grafik İşlemcisi) | Apple GPU (4-core graphics) |
| RAM (Bellek) | 8 GB RAM |
| RAM Özelliği | - |
| Dahili Depolama | 256 GB / 512 GB (NVMe) |
| Hafıza Kartı Desteği | Yok |
| KAMERA ÖZELLİKLERİ | |
| Ana Kamera | 48 MP, f/1.6, 26mm (geniş), 1/2.55", 0.7µm, PDAF, OIS Çift Tonlu çift LED flaş, HDR, panorama, 3D (spatial) audio |
| Video Kayıt | 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, Dolby Vision HDR, OIS, stereo sound rec. |
| Ön Kamera | 12 MP, f/1.9, 23mm (wide), 1/3.6", 1.0µm, PDAF SL 3D, (derinlik/biyometrik sensor) HDR, Dolby Vision HDR, 3D (spatial) audio, stereo sound rec., ProRes RAW, Apple Log 2 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS |
| BATARYA ÖZELLİKLERİ | |
| Batarya Kapasitesi | 4005 mAh |
| Şarj Girişi | USB Type-C 2.0 |
| Batarya Teknolojisi | Li-Ion |
| Değişir Batarya | Yok |
| Batarya Özellikleri | 20W kablolu, 30 dakikada %50 şarj 15W kablosuz MagSafe/Qi2 |
| TASARIM ÖZELLİKLERİ | |
| Boyutlar | 146.7 x 71.5 x 7.8 mm (5.78 x 2.81 x 0.31 inç) |
| Ağırlık | 169 Gram |
| Renk Seçenekleri | Siyah, Beyaz, Açık Pembe |
| Gövde Malzemesi (Ön/Arka) | Cam arka (Ceramic Shield 2) |
| Gövde Malzemesi (Çerçeve) | Alüminyum |
| İŞLETİM SİSTEMİ | |
| İşletim Sistemi | iOS 26.3 |
| Kullanıcı Arayüzü | - |
| AĞ BAĞLANTILARI | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 53, 66, 71 - A3575 |
| 5G | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 38, 40, 41, 48, 53, 66, 70, 71, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 - A3575 |
| Hız | HSPA, LTE, 5G |
| KABLOSUZ BAĞLANTILAR | |
| Wi-Fi Özellikleri | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot |
| NFC | Var |
| Kızılötesi | - |
| Bluetooth Versiyonu | 5.3 |
| Bluetooth Özellikleri | A2DP, LE |
| Navigasyon Özellikleri | GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC |
| DİĞER BAĞLANTILAR | |
| Hat Sayısı | Tek Hat + eSIM veya Sadece eSIM + eSIM |
| SIM | Nano-SIM + eSIM veya Sadece eSIM + eSIM |
| ÇOKLU ORTAM | |
| Radyo | Yok |
| 3.5mm Jak | Yok |
| Ekstra Ses Özelliği | - |
| DİĞER ÖZELLİKLER | |
| Suya/Toza Dayanıklılık | Var - IP68 |
| Sensörler | ivmeölçer, jiroskop, yakınlık sensörü, pusula, barometre Uydu üzerinden Acil SOS, Mesajlar ve Bulun |
| Parmak izi Okuyucu | Yok |
| Ekran kilidi Özellikleri | FaceID |
| TEMEL BİLGİLER | |
| Duyurulma Tarihi | 2 Mart 2026 |
| Satış Tarihi | 11 Mart 2026 |



