Apple’ın büyük ihtimalle Eylül ayında tanıtacağı yeni akıllı telefonu iPhone 15 hakkında yeni sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Daha önce Şubat ayında iPhone 15’in koyu kırmızı (kahraman rengi) renk seçeneğiyle görselleri ortaya çıkmıştı. Şimdi yine aynı kaynak iPhone 15’in oldukça kaliteli render görüntülerini paylaştı. Gelin iPhone 15 tasarımı nasılmış tüm detaylarla bakalım.

iPhone 15 Pro, yuvarlak kenarlı tasarıma sahip titanyum çerçeveye sahip olacak. Bu bilgi, keskin kenar endişelerini giderecektir. Ortaya çıkan görseller iPhone 15 serisinde tek tek kamera çıkıntılarının boyutunun bir kez daha büyüyeceğini gösteriyor ve genel tümsek daha kalın olacak. İlginç bir şekilde, iPhone 15 Pro Max’in periskop zoom lensi barındırdığı söylenen daha küçük bir kamera çıkıntısı da var. Geçmişteki söylentilere göre, iPhone 15 Pro’daki kameralar “daha fazla ışık yakalayan ve belirli ayarlarda aşırı veya az pozlamayı azaltan tamamen yeni bir sensör teknolojisine” sahip olacak.

iphone 15 sizinti gorselleri 1 iphone 15 sizinti gorselleri 2

iPhone 15’in alt kısmına baktığımız tüm iPhone 15 modellerinde USB-C bağlantı noktalarının kullanıldığı görülüyor. Bununla birlikte en hızlı şarj, Apple tarafından onaylanan USB-C kablolarıyla sınırlı olacak.

iphone 15 sizinti gorselleri usb c 2

iPhone 15’in en dikkat çeken noktalarından biri yan tarafta bulunan fiziksel tuşlar. Ses ve sessize alma düğmeleri artık fiziksel değil dokunsal olacak. Ve düğmeye basmayı taklit etmeyi sağlayan ayrılmış iki dokunsal motora sahip olacaklar. Sessize alma düğmesi artık kayan bir anahtar değil, dokunsal bir düğme olacaktır.

iphone 15 sizinti gorselleri yan tuslar

iPhone 15 Pro’nun çerçeveleri her taraftan yalnızca 1,55 mm olacak ve ekran camı, arka cama benzer bir şekilde titanyum çerçeveye sorunsuz bir şekilde geçiş yapan hafif bir kavise sahip olacak.

iphone 15 sizinti gorselleri cerceve

Daha ince çerçeveler, ekran boyutu aynı kalacağı için iPhone 15 Pro’yu selefinden biraz daha dar hale getirecek. Yeni model, iPhone 14 Pro’daki 147,46 x 71,45 x 7,84 mm ölçülerine kıyasla 146,47 x 70,46 x 8,24 mm ölçülerinde olacak.

iphone 15 sizinti gorselleri iphone 14 kiyas

Tüm bunların yanı sıra telefonun ‘kahraman’ koyu kırmızı renginin yanı sıra beyaz, uzay siyahı ve altın olarak sunulacağı söyleniyor. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık