Ağustos ayının sonlarına gelirken, iPhone 15 serisinin lansmanı yaklaşıyor ve yeni sızıntılar hızla geliyor. Bu yılın başlarında duyduğumuz sızıntılar gerçekleşecek gibi gözüküyor ve iPhone 15 Pro Max modeli yerine iPhone 15 Ultra ile karşılaşabiliriz. Gelin haberin detaylarına bakalım.

AppleInsider‘dan Andrew O’Hara, Apple’ın yeni bir iPhone 15 Ultra modelini piyasaya sürebileceğini açıkladı. Geçen yılki Apple Watch ve hatta silikonu için Ultra adının kullanılmasının ardından bunun gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ve bu cihaz, serideki beşinci iPhone değil, iPhone 15 Pro Max’in yerini alacak olan model olacak.

Bu yılın başlarında Bloomberg‘den Mark Gurman bir iPhone Ultra modelinin olacağını tahmin etmişti ancak bu, 2024’te iPhone 16 serisiyle bekleniyordu. Ancak daha sonra Gurman bunun bu yıl gerçekleşebileceğini öne sürdü. Şu an topladığımız bilgilere göre Apple ‘B Planı’na sadık kalarak önümüzdeki ay iPhone 15 Ultra’yı piyasaya sürebilir gibi görünüyor.

Ultra modeli büyük olasılıkla 10x periskop mercek, daha ince çerçeveler sunan geniş ekran, eylem düğmesi, titanyum kasa ve daha fazla iyileştirme gibi farklı ve daha üst düzey özelliklerle gelecek. iPhone 15 Pro Max’in de bu tür özelliklerle gelmesi bekleniyor ve dolayısıyla bu cihaz Ultra modeli olabilir.

2023 iPhone modellerinde; iPhone 15, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro da yer alacak. Hepsinin Dynamic Island’a, 48 MP kameraya ve USB Type-C bağlantı noktasına (iPhone için bir ilk) sahip olması bekleniyor.

iPhone 15 serisi 12 veya 13 Eylül’de piyasaya sürülebilir ve resmi duyuruyu her an alabiliriz. Detayları sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

Paylaş

Yorumdan çık