Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 14 Pro Max, Samsung’un amiral gemisi Galaxy S22 Ultra ile sağlamlık testinde karşılaştırıldı. Bildiğiniz gibi artık telefonlarınekran koruma ve arka panel korumaları daha dayanıklı bir şekilde üretiliyor. Peki bu yeni teknolojilere rağmen telefonların düşmelere karşı dayanıklılıkları ne durumda. Gelin bu iki telefon için hazırlanan sağlık testi videosuna bakalım.

Telefonların fiyatı her geçen gün artarken telefonların servis ücretleri de aynı şekilde artıyor. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan iPhone 14 Pro Max’ın 128GB’lık versiyonu ülkemizde 43 bin 999 TL‘den satışa sunuldu. Bununla birlikte bu cihazın servis ücretleri de şu şekilde açıklandı:

  • Pil: 2.199 TL
  • Arka Kamera: 5.699 TL
  • Ön Ekran Çatlak: 9.999 TL
  • Arka Cam Hasarı: 19.499 TL
  • Diğer Hasarlar: 26.999 TL

Yukarıdaki listeden gördüğünüz gibi iPhone 14 Pro Max’ın ekran değişim ücreti, bir amiral gemi fiyatında. Bundan dolayı telefona gözünüz gibi bakmanız gerekiyor. Peki bu telefonlar düşmelere karşı nasıl bir dayanıklılık gösteriyor.

Sağlamlık testine geçmeden önce iki cihazda kullanılan materyallara bir bakalım. iPhone 14 Pro Max’ın ön ekranında seramik koruma, arka tarafında dual-ion cam, çerçevesinde ise paslanmaz çelik kullanılmış. Galaxy S22 Ultra’nın ekranında ve arka panelinde GG Victus+ koruma, çerçevesinde ise zırhlı alüminyum kullanılmış.

Phonebuff’un sağlamlık testinde, her iki cihazda bir mekanizma tarafından belli bir yükseklikten, sırasıyla ekran üstüne, arka panel üstüne ve köşede gelecek şekilde sert beton zemine düşürülüyor ve telefonların sağlamlıkları test ediliyor. Gelin sözü daha fazla uzatmadan sağlamlık testine bakalım.

Sağlamlık testi videosundan göreceğiniz üzere her iki telefonda aslında çok da sağlam değil. Sert zemine düşüşlerde ciddi hasarlar alıyor. Bu konuda siz neler düşünüyorsunuz? Bu telefonları kılıfsız kullanır mısınız?

Paylaş

Yorumdan çık