iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ve iPhone 13 mini ekran görüntüsü alma işlemini bu yazımızda anlatacağız. iPhone 13 serisi ile ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntem anlatacağız. Birinci yöntem klasik fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma ikinci yöntemde ise telefonun arkasına çift dokunarak ss almayı anlatacağız.

Fiziksel Tuşlar ile iPhone 13 Ekran Görüntüsü Alma

Diğer iPhone modellerinde olduğu gibi iPhone 13 serisinde de fiziksel tuşları kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bunun için Ses Açma Tuşuna ve Güç Tuşuna aynı anda basıp 1 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır. Fotoğraf uygulamasından çektiğiniz ekran görüntülerini görebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

iphone 13 ekran goruntusu alma

Arkaya Çift Dokunarak Ekran Görüntüsü Alma

iOS 14, iOS 15 ve sonraki işletim sistemini kullanan iPhone 8 sonrası üretilen tüm iPhone modellerinde telefonun arkasına çift dokunma (tıklatma) hareketi ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için: Ayarlar > Erişebilirlik > Dokunma > Arkaya Dokun > Çift Dokunma yolunu izleyin ve Ekran Resmi seçeneğini seçin. Daha sonra ekran görüntüsü almak için telefonun arkasına iki kez üst üste dokunmanız yeterlidir.

iphone arkaya cift dokunma ekran goruntusu alma

Paylaş

Yorumdan çık