Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 12 Pro için nihayet hız testi videosu geldi. iPhone 12 Pro, en güçlü rakibi konumunda olan Galaxy Note 20 Ultra ile hız testinde karşı karşıya geldi. Bakalım Apple’ın amiral gemisi, en güçlü Android telefon karşısında neler yaptı.

Apple’ın yeni iPhone 12 ailesi özellikleri bakımından hayal kırıklığı yarattı dersek çok yanlış olmayacaktır. Zira kamera özellikleri ve batarya kapasitesi konusunda iPhone 11 ailesine göre pek bir avantaj sağlamadı. Ancak telefonun A14 Bionic yonga seti ve artan RAM kapasitesi telefonların öne çıkan artıları oldu.

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı hız testinde her iki telefonla 16 farklı oyun/uygulama ardarda 2 tur olacak şekilde açılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları ve arka planda çoklu uygulama performansları gözler önüne seriliyor.

Hız testine geçmeden önce telefonların teknik özelliklerine özetle baktığımızda 999$ fiyat etiketiyle satışa sunulan iPhone 12 Pro, A14 Bionic yonga seti, 6 GB RAM, 128 GB NVME dahili depolama alanı ve iOS 14.1 işletim sistemine sahipken, 1300$ fiyat etiketiyle satışa sunulan Galaxy Note20 Ultra, Snapdragon 865+ yonga seti, 12 GB RAM, 128 GB UFS 3.1 depolama alanı ve Android 10 işletim sistemine sahip.

Yapılan hız testini iPhone 12 Pro açık ara farkla kazanıyor. Hız testinin ilk etabını iPhone 12 Pro, 1 dakika 41 saniyede tamamlarken Note 20 Ultra, 1 dakika 55 saniyede tamamlıyor. Testin ikinci turunu iPhone 12 Pro 42 saniyede tamamlarken Galaxy Note 20 Ultra 46 saniyede tamamlıyor.

iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra Hız Testi

Apple’ın amiral gemileri, Android amiral gemileriyle karşı karşıya geldiği hız testlerinde, ilk turu önde tamamlayıp ikinci turda geriye düşerdi. Bunun sebebi düşük RAM miktarından kaynaklanıyordu. Ancak bu sefer RAM kapasitesi 6 GB’a yükseltildiği için artık arka planda uygulama çalıştırma performansları da arttı ve hız testini birinci tamamlamak mümkün oldu.

Paylaş

Yorumdan çık