Bu yazımızda Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini ile ekran görüntüsü alma işlemini anlatacağız. Ayrıca iOS 14 ile birlikte gelen iPhone’un arkasına çift dokunma ile ekran görüntüsü alma işlemini anlatacağız.

iPhone 12 Serisinde Ekran Görüntüsü Alma

Yeni iPhone modellerinde home tuşu olmadığı için ekran görüntüsü alma işlemi, eski iPhone modellerinden farklıdır. iPhone 12 ailesi ile ekran görüntüsü almak için Güç Tuşu ve Ses Açma tuşuna aynı anda basın. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacak. Eğer ekran görüntüsü alırken deklanşör sesinin gelmesini istemiyorsanız, ses kapama tuşunu kullanarak telefonu sessize alınızı.

iPhone’un Arkasına Dokunarak Ekran Görüntüsü Alma

iOS 14 ile birlikte iPhone 8 ve üzeri modellere, telefonun arkasına çift dokunarak ekran görüntüsü alma özelliği geldi. Yani iPhone 12, iPhone 12 Pro, 12 Pro Max ve 12 mini’nin arkasına çift dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

iPhone 12 sesinin arkasına çift dokunarak ekran görüntüsü almak için Ayarlar > Erişebilirlik > Dokunma > Arkaya Dokun > Çift Dokunma yolunu izleyin ve Ekran Resmi seçeneğini seçin.

iphone arkaya cift dokunma ekran goruntusu alma

Böylece telefonun arkasına iki kez üst üste dokunduğunuzda (tıklatma hareketi) ekran görüntüsü alınacaktır.

Paylaş.

Yorum Yap