Anasayfa Ekran Görüntüsü Alma iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Ekran Görüntüsü Alma

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Ekran Görüntüsü Alma

0

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile ekran görüntüsü alma nasıl yapılır detaylı olarak anlatacağız. iPhone 11 serisinde fiziksel home tuşu olmadığı için ekran görüntüsü alma (ss, screenshot) işlemi diğer eski model iPhone’lardan farklı şekilde yapılmaktadır.

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro ile ekran görüntüsü almak diğer telefonlarda olduğu gibi basit bir şekilde yapılmaktadır. Ekran görüntüsü almak için Güç Tuşu ve Ses Açma tuşuna aynı anda basıp elinizi çektiğiniz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelir ve ekran resmi çekilir.

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile ekran görüntüsü aldığınız zaman ekranın sağ alt köşesinde bir ön izleme gözükür. Bu ön izlemeye dokunursanız, çektiğiniz ekran resmi üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Resmin üzerine farklı kalemler ile yazı yazabilir, konuşma balonları oluşturabilir veya resmi kırpabilirsiniz. Kaydetme seçeneği olarak ekran görüntüsünü Fotoğraflara kaydedebilir veya dosyalara kaydedebilirsiniz.

iPhone 11 serisinde çektiğiniz ekran resimlerine Fotoğraflar uygulamasından ulaşabilirsiniz.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz