Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 11 Pro, hız testinde tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Peki Eylül 2015’de tanıtılan iPhone 6S ile arasında ne kadar bir hız farkı var merak ettiniz mi? İşte bunun için Phonebuff youtube kanalı iPhone 11 Pro ile iPhone 6S için hız testi yaptı.

2015-2016 senelerinin amiral gemisi iPhone 6S, 2019-2020 yılının amiral gemisi iPhone 11 Pro ile hız testinde karşı karşıya geldi. Eğer bir iPhone tutkunuysanız ve bütçeniz kısıtlıysa daha eski model bir iPhone alarak uzun yıllar kullanabilirsiniz. Android telefonların aksine iPhone’lar uzun süre güncelleme alırlar. Yapılan testte kullanılan iPhone 11 Pro gibi iPhone 6S de şuan en güncel iOS sürümü olan iOS 13.3.1 kullanmaktadır.

İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman iPhone 11 Pro, A13 Bionic chipset, 4 GB RAM ve 256 GB NVME dahili depolama alanına sahipken iPhone 6S, Apple A9 chipset, 2 GB RAM ve 32 GB NVME dahili depolama alanına sahip.

Phonebuff’ın hazırladığı hız testinde her iki telefonla aynı anda 16 farklı oyun ve uygulama ardarda iki tur olacak şekilde açılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları ve arkaplanda uygulama çalıştırma performansları gösterilmiş oluyor. Testi tahmin edebileceğiniz gibi iPhone 11 Pro önde bitiriyor. Ancak iPhone 6S’de fena performans çıkartmıyor. Gelin isterseniz sizleri hız testi videosu ile baş başa bırakalım.

Paylaş.

Bir yorum yap...