iOS ve Android için en iyi klavye uygulamalarını sizler için listeledik. iOS’un varsayılan kendi klavyesi aslında gayet başarılı. Ancak biz farklı klavye kullanmak isteyenler için geliştirilen en iyi iOS ve Android klavye uygulamalarını listeledik. Listemizde yer alan klavye uygulamaları Android ve iOS için kullanılan en popüler klavye uygulamalarıdır.

SwiftKey

SwiftKey Klavye sonraki kelime tahmini yapan, akıllı otomatik düzeltme özelliğine sahip, 800’den fazla emoji bulunduran en iyi ücretsiz klavye uygulamalarından biridir. 30 farklı tema seçeneğine sahip olan uygulama her türlü ekran boyutu ve cihaz için klavye düzenlerine sahiptir. SwiftKey Türkçe’de dahil 60’tan fazla dili destekler.

 

Fleksy Klavye

fleksy

Fleksy Klavye’nin başarısı ve tercih edilmesinin en önemli sebebi patentine sahip olduğu Geometrik Zeka’ya dayalı eşsiz teknolojisidir. Fleksy Klavye’nin amacı kullanıcıların ekrana bakmadan bile doğru kelimeleri yazabilmelerini sağlamaktır. Üstün teknolojisi sayesinde klavyede bastınız yanlış harfe bakmanın yanında klavyenin neresine bastığınızda kontrol edilir. Böylece yazmak istediğiniz doğru kelime otomatik olarak oluşturulur.

Gboard – Google Klavye

Gboard, anroid ve ios için Google tarafından geliştirilmiş ücretsiz bir klavye uygulamasıdır. Google Klavye’nin dikkat çeken iki özelliği Hareketle Yazma ve Sesle Yazma özellikleridir. Hareketle yazma özelliği sayesinde yazmak istediğiniz kelimeyi yazmak için parmağınızı klavye üzerinde harflerin üzerinde dolaştırmak yeterlidir. Diğer kelimeye geçmek için parmağınızı kaldırmanız yeterlidir. Boşluk tuşunu kullanmanıza gerek yoktur. Diğer özellik olan sesle yazma özelliği ise mikrofon kullanarak yazı yazma özelliğidir. Elleriniz müsait olmadığında mikrofon simgesine dokunup konuştuğunuzda sesiniz algılanır ve yazıya dönüştürülür.

 

Paylaş

Yorumdan çık