Apple iOS 8.3 güncellemesini yayınladı. Bizde sizlere iOS 8.3 kurulumunu ve Türkçe Siri’yi anlatacağız.

iOS 8.3 güncellemesini telefonunuzdan yapabileceğiniz gibi iTunes yüklü olan bilgisayarınız üzerinden de yapabilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp iTunes uygulamasını açtığınız zaman karşınıza iOS 8.3 güncellemesi olduğunu belirten bir mesaj kutusu çıkacaktır. Burada İndir ve Güncelle seçeneğini seçmeyin. Bunun yerine Sonra seçeneği seçerek ilk önce iPhone yedeğinizi alınız.

iOS 8.3 kurulumunu yapmadan önce iPhone yedeğinizi almanızı öneriyoruz. iPhone yedeğinizi tam almak için yani hem sistem ayarı tercihlerinizi hem de yüklü olan uygulamalarınızın yedeğini alabilmek için kullandığınız bilgisayarı yetkilendirmeniz gerekmektedir. Eğer yetkilendirme işlemini yapmazsanız sadece sistem ayarlarınız, rehberiniz ve çağrılarınızın yedeğini alabilirsiniz.

Kullandığınız bilgisayarı yetkilendirmek için iTunes mağazında Mağaza menüsü içinde yer alan Bu Bilgisayarı Yetkilendir seçeneğinden bilgisayarınızı yetkilendirmeniz gerekiyor.

iPhone yedeğinizi almak için iTunes uygulamasında iPhone butonuna tıklayın ve gelen pencerede Yedeklemeler bölümünde yer alan Şimdi Yedekle butonuna basın.

Yedeğinizi aldıktan sonra aynı pencere üzerinde yer alan İndir ve Güncelle seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Yaklaşık 290 MB boyutunda olan ios 8.3 güncellemesi birkaç dakika içinde yüklenecektir. Artık telefonunuz ios 8.3 güncellemesi ile açılacaktır.

iOS 8.3 kurulumunu yaptıktan sonra Siri Türkçe olarak karşımıza çıkıyor. Siriyi kontrol etmek için Ayarlar>Genel>Siri sekmesine gelerek Sirinin aktifliğini, dilini kontrol edebilir ve adınızı girerek Siri’nin size kendi isminizle hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

turkce-siri

Siri ile Neler Yapabilirsiniz ?

Siri’yle konuşmak için ve ona soru sormak için telefonunuzun orta tuşuna basılı tutmanız yeterlidir. Siri’ye sesli komutlar vererek, hava durumunu, maç bilgilerini vb. şeyler sorabilir ve cevabını alabilirsiniz.

Siri’ye sesli komutlar vererek sizin dediklerinizi Twitter ve Facebook’ta paylaşmasını sağlayabilirsiniz.

Dinlemek istediğiniz bir şarkıyı sesli olarak söylerseniz Siri o şarkıyı bulur ve size çalmaya başlar. Örnek olarak “Candan Erçetin Yalan Dünya Çal” derseniz Siri bu şarkıyı bulur ve çalmaya başlar.

Siri ile listenizde bulunan bir kişiye sms gönderebilirsiniz. Bu yapmak için örneğin rehberinizde yer alan Ebru Teloji isimli birisi için “Ebru Teloji’ye mesaj at” demeniz yeterli. Daha sonra size mesajda ne yazılmasını istediğinizi soracaktır sizde sesli olarak söylerseniz bu mesajı gönderecektir.

Siri ile yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil. Siri ile neler yapabileceğinizi öğrenmek için bunu Siri’ye sorabilirsiniz. “Siri ile neler yapabilirim” diye sorarsanız Siri bunların listesini size sunacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık