Bildiğiniz gibi çentikli iPhone modellerinde pil yüzdesi özelliği kullanılmıyordu. Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir söylenti, iOS 16 ile tekrar gelen pil yüzdesi özelliğinin iPhone 11 ve bazı modellerde kullanılmayacağı yönündeydi. Ancak Apple, geliştiriciler için iOS 16.1 beta sürümünü piyasaya sürdü ve bu güncelleme pil yüzdesi göstergesini iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini’ye getirmiş gözüküyor.

Bildiğiniz gibi iPhone XR, iPhone 8 ve daha eski iPhone modellerinde pil yüzdesi göstergesi bulunuyordu. Ancak çentikli iPhone modellerinde pil yüzdesi bulunmuyordu ve bu da birçok kullanıcı tarafından yoğun şekilde eleştiriliyordu. iOS 16 ile birlikte bu özelliğin yeni iPhone modellerine geleceği ancak iPhone 11 ve bazı modellere gelmeyeceği söylentileri ortada dolaşıyordu. Neyse ki iOS 16.1 beta sürümünde görüldü ki, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 modelleri de dahil olmak üzere pil yüzdesi özelliği tüm modellere gelecek.

Bilmeyenler için iOS 16’daki pil yüzdesi, pil simgesinde kalan pil miktarını gösterir. Pil %20’nin altına düşene kadar dolu kalır, ardından şarj edilmesi gerektiği size hatırlatılır. Dikkate alınması gereken bir nokta, özelliğin şu anda iOS 16.1 beta güncellemesinin bir parçası olmasıdır, yani kararlı sürümle kullanıcılara ulaşması biraz zaman alacaktır.

Bu arada iOS 16 ile yeni özelleştirilebilir Kilit Ekranı, Odak filtreleri, iMessage sohbetlerini düzenleme yeteneği, geliştirilmiş Haritalar, Safari’de Geçiş Tuşları ve çok daha fazla özellik geldi. Yeni iOS 16.1 güncellemesi çıktığında sizi haberdar edeceğiz.

Paylaş

Yorumdan çık