Bu haftanın başlarında iOS 15.3 ve iPadOS 15.3 sürümünü yayınlayan Apple, dün iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ün beta sürümünü geliştiriciler için yayınlamıştı. Şirket biraz hızlı davranarak iOS 15.4 ve iPadOS 15.4’ün beta sürümünü beta programına katılan tüm kişiler için kullanıma sundu.

2 yıldır beklenen bir özellik olan maske ile Face ID kullanımı nihayet iOS 15.4 sürümüyle geldi. iPhone kullanıcıları artık maskeyle Face ID kilidini açabilecek. Aslında bu özellik daha önce de kullanılabiliyordu ancak bunun için kolunuzda Apple Watch olması gerekiyordu. Artık bu gereklilik ortadan kalktı.

Face ID’nın maske ile açılabilmesinin yanı sıra gözünüzde gözlük varsa bunu seçip maskeli ve gözlüklü olarak da Face ID’yi açabileceksiniz. Ancak özelliğin güneş gözlüğünü desteklemediğini belirtelim.

iPadOS 15.4 sürümüyle gelen en dikkat çeken özellik ise birden fazla Mac’in ve iPad’in tek bir imleç ve klavye ile kontrol edilmesini sağlayan Evrensel Kontrol özelliği. Tabi bunun için Mac’lerin macOS Monterey 12.3’te olması gerekiyor.

Beta sürümler ayrıca 37 yeni emoji, Apple Card widget’ı, iPad’deki Kontrol Merkezi aracılığıyla klavye parlaklığını kontrol etme seçeneği, cihaz üzerinde özel e-posta alan adı alma, kozmetik (çizik, darbe) kontrol aracı ve SharePlay’e daha kolay erişim gibi yenilikler sunuyor.

iOS 15.4 Beta Programına Nasıl Katılınır?

iOS 15.4 beta programına ve Apple’ın yayınladığı tüm beta programlarına katılmak için tek yapmanız gereken buradaki beta program sitesinden kayıt olmaktır. Daha sonra beta sürümler cihazınıza güncelleme olarak gelecek ve kablosuz olarak yükleyebileceksiniz.

Paylaş.

Yorum Yap