İnternette iz bırakmadan gezinmek ve tam gizlilik nasıl sağlanır? İnternette gezinirken gerçek anlamda gizlilik için yapmanız gereken iyi bir VPN kullanmaktır. Ancak kullandığınız VPN’in, VPN kayıt politikası ve sağladığı şifreleme yöntemlerini iyi araştırmanız gerekmektedir. Bu yazımızda sizler için yasaklı sitelere girmek ve internette tam güvenlik sağlamak için en iyi VPN’i tanıtacağız.

Çoğu kişinin aklına iyi VPN denince hız gelmektedir. Evet, iyi bir VPN’de olmazsa olmazların başında yüksek hızlı internet gelmektedir. Ancak sadece yüksek hız, iyi VPN için yeterli değildir. VPN genel olarak yasaklı sitelere girmek ve internette gizliliği ve güvenliği sağlamak için kullanılmaktadır. İşte tüm bu saydığımız özellikleri bizlere sunan NordVPN‘i sizlere tanıtacağız.

Panama merkezli olan NordVPN, Panama yasaları gereği veri saklamamaktadır. NordVPN, kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini sağlamak için kullanıcı aktiviteleri hiçbir zaman kaydetmemektedir.

Reklamcılar, Hackerlar ve Hükümetler internette ne yaptığınızı merak ederler ve bilgilerinize ulaşmak isteyebilirler. İşte bunun önüne geçmenin en iyi yolu iyi bir VPN kullanmaktır. NordVPN, askeri seviyede şifreleme sağladığı için diğer birçok VPN’den daha iyi bir gizlilik sağlamaktadır. NordVPN bunun yanı sıra Double VPN (çift VPN) ile çevrimiçi aktiviteniz bir yerine iki sunucu arkasında gizler ve CyberSec ile şüpheli web siteleri otomatik olarak engeller, böylece cihazınıza zararlı hiçbir tehlike bulaşmaz. Ayrıca, rahatsız edici reklamları engelleyerek internet gezinti hızınızı korur.

ip gizleme

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi en önemli şeylerden biri de hızdır. NordVPN 60 ülkede 5800’ün üzerinde sunucusuyla yüksek hızlı internet deneyimi sağlamaktadır. Sunucu sayısının çok olması, yükün az olması anlamına gelir. Bölge sayısındaki çeşitlilik, size yakın olan bir sunucuyu daha kolay bulmanız demektir.

Tercih edilen VPN’in farklı platformlarda çalışması oldukça önemlidir. NordVPN, Windows, MacOS, Linux, iOS, Android, Android TV, Chrome ve Firefox gibi farklı platformlarda çalışmaktadır.

nordvpn platform

Ve işin en güzel yanı tek bir hesap ile 6 farklı cihaza kadar güvenlik sağlayabilirsiniz.

NordVPN indirmek için tıklayın.

Paylaş.

Yorum Yap