İnternet paylaşımı ücretlimi? sorusu halen en çok merak edilen konuların başında geliyor. Aralık 2018’de bazı operatörler telefonun internetini paylaşmanın yani hotspot özelliğinin ücretli olacağını duyurmuştu. Ancak geçen zaman içinde bu durum değişti. Gelin detaylara bakalım.

Telefonun internetini paylaşmak ücretli mi?

Turkcell, 2018’in son günlerinde kullanıcılarına mesaj göndererek 15 Ocak 2019 itibariyle telefonun internetini paylaşmanın ücretli olacağını duyurdu. Turkcell telefonun internetini paylaşan müşterilerinden aylık 9 TL ücret alacağını belirtmişti. Peki bu durum halen geçerli mi?

2024 itibariyle telefonun internetini paylaşmak ücretsizdir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcıları telefonlarının internetini ücretsiz olarak paylaşabilirler.

Turkcell 15 Ocak 2019 tarihinde internet paylaşımıyla ilgili şöyle bir açıklama yaptı:

“Cep telefonlarından internet paketlerini paylaşan ses hattına sahip müşterilerimizin Hızlı Giriş teknolojisini kullanarak hotspot işlemlerini daha güvenli şekilde yapabilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz uygulamayı devreye almaya başlamış bulunmaktayız. Müşterilerimizin hem internet kotalarını paylaşımlarını daha güvenli hale getirebilmek hem de kişisel verilerini korumalarına yardımcı olabilmek adına hayata geçirdiğimiz bu ‘ek güvenlik katmanı’ sayesinde müşterilerimiz, internet kotalarını hiçbir ücret ödemeden güvenle paylaşabileceklerdir. Bu kapsamda internetlerini paylaşmaya başlayan müşterilerimiz, kendilerine gönderilen SMS linki üzerinden Hızlı Giriş yaparak işlemlerine devam edebilirler.”

Aralık ayında Turkcell’in gönderdiği mesajdan sonra sosyal medya bu haberle çalkalandı ve bazı yalan haberler türedi. Diğer operatörlerin de internet paylaşımını ücretli yapacağı haberleri paylaşıldı. Daha sonra Türk Telekom ve Vodafone‘dan internet paylaşımıyla ilgili açıklama yapıldı.

Türk Telekom ve Vodafone tarafından yapılan açıklamada, telefonun internetini paylaşan kullanıcılardan her hangi bir ücret alınmayacağı duyuruldu. Yani Türk Telekom ve Vodafone müşterileri eskiden olduğu gibi telefonlarının internetini hotspot özelliği ile diğer telefon, tablet ve bilgisayarlarla ücretsiz olarak paylaşabilirler.

Paylaş

2 yorum

  1. Bu Türkcell çok kazıkçı müşterileri nasıl duduklerimin peşinde. Hala bunu kullanan aboneler var. Öpülmek hoşlarına gidiyor sanırım.

    • Turkcell en pahalı operatör zaten. Bu son hareketi çoğu kişiyi operatör değiştirmeye itecektir diye düşünüyoruz.

Yorumdan çık