Ana sayfa BLOG Instagram’daki B ve MN Ne Demek ?

Instagram’daki B ve MN Ne Demek ?

0

Instagram’daki popüler hesapların takipçi sayısı kısmında yazan B ve MN gibi harflerin ne anlama geldiğini çoğu kişi bilmemekte ve merak etmektedir. Bu yazımızda instagram b nedir? instagram mn nedir? gibi soruları cevaplayacağız.

Instagram’da takipçi sayısı yüksek olana hesapların, takipçi sayısı kısmında B veya MN gibi harfler yer almaktadır. Burada yazan B harfi “Bin” demektir. MN ise “Milyon” anlamına gelmektedir.

Aşağıdaki örnekte göreceğiniz üzere Samsung Türkiye’nin instagram sayfasının takipçi sayısı 209B’dir. Yani takipçi sayısı 209.000’dir. Aynı şekilde Netflix Türkiye’nin takipçi sayısı 379B olarak gözükmektedir. Yani takipçi sayısı 379 bindir.

instagram b

Aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi Nusr_et’in takipçi sayısı 14.2MN olarak gözükmektedir. Yani Nusret’in takipçi sayısı 14.2 milyon demektir.

instagram mn

B ve MN ifadeleri instagram’ı Türkçe kullanan kişilerde gözükmektedir. İnstagram’ı ingilizce olarak kullananlarda B yerine K, MN yerine ise M harfi gözükmektedir. Yani ingilizcede K harfi bini, M harfi ise milyonu ifade etmektedir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın