Instagram’daki popüler hesapların takipçi sayısı kısmında yazan B ve M (eski hali mn) gibi harflerin ne anlama geldiğini çoğu kişi bilmemekte ve merak etmektedir. Bu yazımızda instagram b nedir? instagram m nedir? gibi soruları cevaplayacağız.

Instagram’da B ve M Ne Demek?

Instagram’da takipçi sayısı yüksek olana hesapların, takipçi sayısı kısmında B veya M gibi harfler yer almaktadır. Burada yazan B harfi “Bin” demektir. M ise “Milyon” anlamına gelmektedir. Milyon eskiden MN olarak ifade edilmekteydi.

Aşağıdaki örnekte göreceğiniz üzere Samsung Türkiye’nin instagram sayfasının takipçi sayısı 209B’dir. Yani takipçi sayısı 209.000’dir. Aynı şekilde Netflix Türkiye’nin takipçi sayısı 379B olarak gözükmektedir. Yani takipçi sayısı 379 bindir.

instagram b

Aşağıdaki fotoğrafta göreceğiniz gibi Nusr_et’in takipçi sayısı 14.2MN olarak gözükmektedir. Yani Nusret’in takipçi sayısı 14.2 milyon demektir. MN terimi artık sadece M ile ifade edilmektedir.

instagram mn

Instagram’da K Ne Demek?

B ve M ifadeleri instagram’ı Türkçe kullanan kişilerde gözükmektedir. Instagram’ı İngilizce olarak kullananlarda B yerine K, MN yerine ise M harfi gözükmektedir. Yani İngilizce Instagram’da, K harfi bini, M harfi ise milyonu ifade etmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık