Instagram’a gelen yeni güncelleme ile paylaşımınıza yapılan yorumlardan istediklerinizi başa tutturabilirsiniz. Instagram’da paylaştığınız bir gönderiye yapılan yorumlardan istediklerinizi en üste taşıyabilirsiniz. Gelin şimdi Instagramda yorumu başa tutturma nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Paylaştığınız bir fotoğrafa yapılan yüzlerce yorum arasından en sevdiğiniz yorumları başa tutturabilirsiniz. En beğendiğiniz yorumun binlerce yorum arasında kaybolup gitmesini istemiyorsanız, yorumu başa tutturabilir, böylece yorumları okuyan kişinin karşısına ilk olarak sizin seçtiğiniz yorumlar gelebilir. Özellikle yüksek takipçi sayısına sahip fenomenler ve işletmeler için yorumu başa tutturma/taşıma özelliği oldukça faydalı olacaktır.

Instagram’da Yorumu Başa Tutturma

  • Paylaştığınız gönderinin altında yer alan … yorumun tümünü göster seçeneğine dokunun.
  • Üstte taşımak istediğiniz yorumun üzerine basılı tutarak sola doğru kaydırın.
  • Açılan menüden raptiye (tuttur) simgesine dokunun.
  • Böylece seçtiğiniz yorum, paylaştığınız gönderiye yapılan yorumlar arasında en üste taşınacaktır.

instagram yorumu basa tutturma

Yukarıda anlattığımız şekilde, bir gönderi de en fazla 3 yorumu başa tutturabilirsiniz. En son tutturduğunuz yorum en üstte yer alacaktır.

Yorumu Baştan Kaldırma Nasıl Yapılır?

Başa tutturduğunuz yorumu daha sonra kaldırabilirsiniz. Bunun için yine yoruma basılı tutup sola doğru kaydırın ve raptiye simgesine dokunun. Açılan onay penceresinde Baştan Kaldır seçeneğini seçin.

instagram yorumu bastan kaldir

Böylece yorum yine eski yerine gidecek ve tepeden kalkacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık