Instagram’da bir video paylaştığınız zaman aklınıza gelen ilk sorulardan biri “instagram videomu kimler izlemiş” olacaktır. Instagram kullanıcılarının en çok aradığı şeylerden biri paylaşılan bir videoyu görüntüleyenleri görmektir.

Instagram’da paylaştığınız bir videonun bir kişi tarafından görüntülenmesi demek o kişinin paylaştığınız videonun en az 3 saniyesini izlediğini ifade eder. 3. saniyeden sonrasını izlememiş olsa da izlemiş olarak kabul edilir. Aynı şekilde bir kişi eğer 3 saniyeden daha az videoyu izlemişse o kişi görüntüleyenler arasında yer almaz.

Instagram Hikayeler’de bir video veya fotoğraf paylaştığınız zaman hikayenin en altında görütüleyenleri göreceksinizdir. Buraya dokunduğunuz zaman hikayenizi görüntüleyen kişiler listelenecektir. Hikayenizi görüntüleme sırasına göre kişiler en üstten alta doğru sıralanacaktır. (ilk izleyen en üstte, son izleyen en altta görülecektir.)

Instagram profilinizde paylaştığınız bir videonun ise görüntülenme sayısı ve beğenen kişiler görülürken videoyu kimlerin izlediği maalesef gösterilmemektedir.

instagram goruntuleme

Instagram’ın gelecekte alacağı güncelleme ile bunu en azından kişilerin kendi paylaşımları için açmasını umuyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık