Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’da Takipten Çıkmadan Gönderileri Gizleme

Instagram’da Takipten Çıkmadan Gönderileri Gizleme

0

Instagram’da, aslında takip etmek istemediğiniz ama ayıp olmasın diye takipten çıkamadığınız kişilerin paylaşımlarını gizleyebilirsiniz. Yani kişiyi takip listenizden çıkarmadan, o kişinin paylaştığı fotoğrafları ve hikayeleri gizleyerek, sizin hesabınızda görünmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram’da yer alan Sessize Al özelliği sayesinde istediğiniz kişilerin paylaşımlarını gizleyebilirsiniz. Böylece paylaşımlarını gördüğünüzde sinirlerinizi bozan ancak ayıp olmasın diye takibi bırakamadığınız kişilerin gönderi ve hikayelerini gizleyebilirsiniz.

Takipten Çıkmadan Gönderileri Gizleme Nasıl Yapılır?

  • Instagram uygulamasını açın ve gönderilerini gizlemek istediğiniz kişinin profil sayfasını açın.
  • Kişinin biyografisi altında yer alan Takiptesin butonuna dokunun.
  • Açılan menüden Sessize Al seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada Gönderiler ve Hikayeler seçeneğini göreceksiniz. Bunlardan dilediğinizi aktif hale getirerek kişinin paylaşımlarını gizleyebilirsiniz.

instagram gonderi gizleme

Yukarıdaki adımları izleyerek instagram’da istediğiniz kişinin paylaşımlarını gizleyebilirsiniz. Bu işlem Android ve iOS’da aynı şekilde yapılmaktadır. Instagram’da bir kişinin gönderilerini gizlediğiniz zaman karşı tarafa bildirim gitmemektedir. Böylece takip etmek istemediğiniz kişilerin gönderilerini çaktırmadan gizleyebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın