Güvenliğe önem veren Instagram, şüpheli işletmeleri ve hesapları tespit edebilmemiz için kullanıcı adı geçmişi görüntüleme özelliği sunmaktadır. Eğer bir işletme veya butik sürekli kullanıcı adını değiştiriyorsa, bu işletmeden uzak durmamız için bir sebep olabilir. Bu yazımızda birinin instagram kullanıcı adı geçmişi nasıl görüntülenir resimli olarak anlatacağız.

Instagram’da milyonlarca kullanıcı ve işletme var. Diğer tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi, instagram’daki profillerin de güvenilirliğini öncelikle kendimiz test etmeliyiz. Sahte bir Instagram hesabını tespit etmenin bir yolu, yakın zamanda kullanıcı adını değiştirip değiştirmediğini kontrol etmektir. Bir işletme hesabı düzenli olarak kullanıcı ismini değiştiriyorsa, bu hesabın güvenilirliğinden şüphe duymaya başlayabilirsiniz.

Tabi ki insanların ve işletmelerin kullanıcı adlarını değiştirmelerinin temel iki nedeni vardır. Birincisi daha kullanışlı, akılda kalıcı ve kullanıcı dostu bir kullanıcı adı kullanmak diğeri ise bir sahtekarlık yaptıktan sonra izini kaybettirmek için kullanıcı adını değiştirmek. Bundan dolayı her kullanıcı adı değişikliğine kötü bir anlam yüklememek gerekmektedir.

Instagram’da Kullanıcı Adı Değişiklik Geçmişi Nasıl Kontrol Edilir?

  • Kullanıcı adı geçmişini kontrol etmek istediğiniz hesabı açın.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Bu Hesap Hakkında seçeneğini seçin.
  • Önceki Kullanıcı Adları seçeneğini seçin.

instagram kullanici adi gecmisi sorgulama

  • Açılan sayfada tarih bilgileriyle beraber hesabın daha önce kullanmış olduğu kullanıcı adlarını görebilirsiniz.

instagram onceki kullanici adlari

Instagram tarafından yapılan açıklamada, bir hesabın önceki kullanıcı adlarını kontrol etmek, bu hesabın gerçek mi yoksa yanıltıcı mı olduğunu anlamanıza yardımcı olabilmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık