Instagram DM’den gönderdiğiniz mesajları kendinizden ve karşı taraftan silebilirsiniz. Instagram DM’de yer alan Gönderimi İptal Et özelliği sayesinde gönderdiğiniz mesajları veya resimleri silebilirsiniz. Gönderimi İptal et ile sildiğiniz mesajlar hem sizden hem de karşı taraftan silinir.

Instagram karşı taraftan mesaj silme çoğu kişinin aradığı bir şeydir. Neyse ki instagram’da yer alan Gönderimi İptal Et seçeneği sayesinde gönderdiğiniz mesajları karşı taraftan silebilirsiniz. Sildiğiniz mesajlar hem sizden hem de karşı taraftan silinir. Üstelik gönderdiğiniz mesaj karşı tarafa ulaşsa ve karşı taraf mesajı okumuş olsa bile mesajı karşı taraftan silebilirsiniz.

Instagram’da Gönderilen Mesaj Nasıl Silinir?

  • Gönderdiğiniz mesajı silmek istediğiniz konuşma penceresini açın.
  • Silmek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutun ve açılan pencerece Gönderimi İptal Et seçeneğini seçin.
  • Böylece gönderdiğiniz mesaj hem sizden hem de karşı taraftan silinecektir.

instagram mesaji karsi taraftan silme

Instagram’da Mesaj Silinirse Karşı Tarafa Bildirim Gider mi?

Gönderdiği mesajı silen çoğu kişinin aklına takılan sorulardan biri “instagramda mesaj silinirse karşı tarafa bildirim gider mi?” sorusudur. Gönderdiğiniz bir mesajı sildiğiniz zaman karşı tarafa bildirim gitmez. Ayrıca mesajlaşma ekranında mesajın silindiğine dair bir ibare de bulunmaz.

Instagramda karşı tarafın mesajı sildiğini nasıl anlarız? Yukarıda bahsettiğimiz gibi instagramda gönderilen mesajı sildiğiniz zaman bildirim gitmez ve her hangi bir silindi mesajı da bulunmaz. Aynı şekilde başka biri de size gönderdiği mesajı silebilir. Buna karşılık karşı tarafın mesajı sildiğini siz de anlayamazsınız.

Instagram’da Karşı Tarafın Mesajını Silmek Mümkün mü?

Hayır. Gönderimi İptal Et seçeneğini kullanarak sadece kendi gönderdiğiniz mesajları silebilirsiniz. Karşı tarafın size gönderdiği mesajları silemezsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık