Anasayfa BLOG Instagram’da Geri Sayım Sayacı Nasıl Eklenir?

Instagram’da Geri Sayım Sayacı Nasıl Eklenir?

0

Instagram’a her geçen gün yeni bir özellik geliyor. Bunlardan biride geri sayım sayacıdır. Yapacağınız bir çekiliş veya bir etkinlik için geri sayım sayacını kullanabilirsiniz. Instagram hikayelerde paylaştığınız bir gönderiye kolay bir şekilde geri sayım sayacı ekleyebilirsiniz.

Instagram hikayelere geri sayım sayacı eklemek oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken hikayenizi oluşturup etiket ekleme bölümünden Geri Sayım etiketini seçmektir. Daha sonra geri sayım için ay, gün, saat gibi değerleri belirleyebilirsiniz.

Instagram Geri Sayım Sayacı Ekleme

  • Instagram uygulamasını açıp sol üstte yer alan hikaye ekleme simgesine dokunun.
  • Hikayede paylaşmak üzere fotoğraf çekin veya seçin.
  • Ekranın üst kısmında yer alan Etiket simgesine dokunun.
  • Geri Sayım etiketini seçin.
  • Geri Sayım’a isim vermek için “Geri Sayım Adı” bölümüne dokunun ve istediğiniz ismi yazın.
  • Geri Sayımın bitiş zamanını belirlemek için 00:00:00 bölümüne dokunun. Geri sayım için tüm gün belirlemek istiyorsanız ekranın altında yer alan Tüm Gün seçeneğini aktif hale getirin. Eğer saat bazlı bir geri sayım yapmak istiyorsanız Tüm Gün seçeneğini pasif hale getirip saat ve tarihi belirleyin.

Eğer instagram hikayelerde geri sayım etiketi yok ise, büyük ihtimalle instagram uygulamanız güncel değildir. Google Play veya App Store’den uygulamanızı güncelleyip tekrar deneyiniz.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz