Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’da bir arkadaşınız sizin bulunduğunuz bir fotoğrafı etiketleyebilir. Etiketlendiğiniz fotoğraf profilinizde instagram-oldugum-fotograflar simgesine tıklanarak “Olduğum Fotoğraflar” bölümünde gösterilir.

Eğer etiketlendiğiniz fotoğrafın profilinizde gösterilmesini istemiyorsanız, instagram’da etiketli fotoğrafı gizleyebilirsiniz. Instagram’da etiketli fotoğrafı profilinizde gizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Etiketlenmiş olduğunuz fotoğrafa gitmek için Profilinizde ekranın sağ üst köşesinde bulunaninstagram-oldugum-fotograflar simgesine dokunun. Veya direk olarak bulunduğunuz fotoğrafı görüntüleyin.
  • Etiketlenmiş olduğunuz fotoğrafa dokunun.
  • Fotoğrafın üzerinde çıkan isminize dokunun.
  • Açılan pencerede “Olduğun Fotoğraflar’da Tut” seçeneğini pasif hale getirin.

instagram-bulundugun-fotograf

Artık etiketlenmiş olduğunuz fotoğraf profilinizde gizlenecektir. Bu şekilde etiketlenmiş olduğunuz fotoğrafta etiketiniz silinmez ancak profilinizde etiketlendiğiniz fotoğraf gösterilmez.

Eğer yine aynı ekranda bulunan “Etiketi Kaldır” seçeneğini seçerseniz etiketiniz kalkacaktır ve profilinizde bu fotoğraf silinecektir.

İnstagram’da biri sizi etiketlediği zaman fotoğrafın profilinizde otomatik olarak çıkmasını veya çıkmamasını istiyorsanız bunu ayarlar bölümünden yapabilirsiniz.

Profilinizdeinstagram-oldugum-fotograflar

simgesinde tıklayarak, olduğunuz fotoğraflar sayfasına gidin. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan seçenekler butonuna(androidde üç nokta, iosda çarklı diş simgesi) tıklayın.

Aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacaktır.

instagram-oldugun-fotograflar-senecekler

Bu pencerede “Otomaik Ekle” veya “Elle Ekle” seçeneklerinden istediğinizi seçin.

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık