Instagram DM’den çıkartma gönderme nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Whatsapp, Messenger gibi popüler mesajlaşma uygulamalarında bulunan çıkartma gönderme özelliği, uzun bir zamandır Instagram mesajlarda da yerini almış durumda.

Instagram’da mesajlaşırken arkadaşlarınıza çıkartma göndererek mesajlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Whatsapp, Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarında gördüğümüz çıkartma özelliği çok sevildi ve artık instagram direk mesaj bölümünde de çıkartma gönderme özelliği yerini aldı.

Instagram Çıkartma Gönderme

  • Instagram’da mesajlaşma penceresini açın.
  • Mesaj yazma kutucuğunun yanında bulunan GIF/Çıkartma simgesine dokunun.
  • Açılan çıkartma sayfasında popüler çıkartmaları seçebilir, GIPHY’de Ara kutucuğuna dokunarak farklı çıkartmalar arayıp gönderebilirsiniz. Aynı sayfada yer alan GIF sekmesine dokunarak gif de gönderebilirsiniz.

instagram cikartma gonderme

Ayrıca gönderdiğiniz veya size gelen bir çıkartmanın üzerine basılı tutarak açılan menüden İçerik Üreticiden Tümünü Gör seçeneğini seçerek, o çıkartma paketine ve o çıkartmayı üreten üreticinin diğer çıkartmalarına erişebilir ve gönderebilirsiniz.

instagram cikartma paketi arama

Android ve iOS cihazlarda çıkartma gönderme işlemi aynı şekilde yapılmaktadır. Eğer instagram’da çıkartma gönderme simgesini göremiyorsanız uygulamayı güncelleyin.

Paylaş

Yorumdan çık