Ana sayfa BLOG Instagram’da Biri Paylaşım Yaptığında Bildirim Alma

Instagram’da Biri Paylaşım Yaptığında Bildirim Alma

0

Instagram’da takip ettiğiniz bir arkadaşınız veya fenomen bir kullanıcı bir şey paylaştığı zaman size bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Kişiye özel bildirim ayarları sayesinde belirlediğiniz kişiler bir gönderi veya hikaye paylaştıkları zaman bildirim alabilirsiniz.

Instagram’da sıkı takip ettiğiniz bir kişinin paylaşımlarından anında haberdar olmak istiyorsanız o kişiye özel bildirim ayarı yapabilirsiniz. Böylece sıkı takipçisi olduğunuz kişi hikaye veya gönderi paylaştığı zaman telefonunuza instagram’dan bildirim gelecektir. Kişiye özel bildirim almak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

  • Paylaşım yaptığı zaman bildirim almak istediğiniz kişinin Profil sayfasını açın.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden “Gönderi Bildirimlerini Aç” seçeneğini seçin. Böylece kişi sayfasında fotoğraf veya video paylaştığı zaman size bildirim gelecektir.
  • Yine aynı menüde yer alan “Hikaye Bildirimlerini Aç” seçeneğini seçerseniz, kişi hikaye paylaştığı zaman bildirim alırsınız.

Eğer yukarıdaki gibi bir kişi için bildirimleri açtıysanız ve artık bildirim almak istemiyorsanız yine Kişinin profil sayfasına gidip … üç noktaya dokunun ve “Gönderi Bildirimlerini Kapat” ve “Hikaye Bildirimlerini Kapat” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here