Instagram’ın en fazla beğenilen özelliklerinden biri Hikayeler (Story)’dir. Hikaye olarak paylaştığınız fotoğraf ve videolar 24 saat sonra kendiliğinden siliniyor. Ayrıca birden çok hikaye eklemek de mümkün. Ancak kullanıcıların çoğu birden fazla hikaye paylaşmayı bilmiyorlar. Bu yazımızdan Instagram’da birden çok hikaye ekleme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Instagram’da Hikaye Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da ilk hikayeyi paylaşmada genelde kimse sorun yaşamıyor. Instagram uygulamasını açtığınız zaman ekranın sol üst köşesinde yer alan profil resminize dokunarak video veya fotoğrafları hikayenizde paylaşabiliyorsunuz. İlk hikayeyi paylaşmadan önce profil resminizin üzerinde bir artı (+) simgesi bulunuyor. Ancak birinci hikayeyi paylaştıktan sonra artı (+) işareti gidiyor ve profil resmine dokunduğunuz zaman paylaştığınız hikaye açılıyor. Artık bundan sonra paylaşacağınız hikayeler için aşağıda anlattığımızı yapmanız gerekiyor.

instagram hikaye paylasma 1

Instagram’da Birden Fazla Hikaye Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da birden fazla hikaye paylaşmak için ekranın sağ üst köşesinde yer alan [+] simgesine dokunun. Açılan paylaşım ekranında Hikaye sekmesine gelin ve istediğiniz fotoğraf veya videoyu paylaşın. Ayrıca ekranın sol üst köşesindeki profil resminize basılı tutarsanız, bir menü açılacaktır. Bu menüden Hikayene Ekleme Yap seçeneği seçerek de yeni bir hikaye paylaşabilirsiniz. Aslında paylaşacağınız ilk hikayeyi de yine bu yolu izleyerek paylaşabilirsiniz.

instagram birden cok hikaye paylasma 1

İlk hikayeyi paylaştıktan sonra yukarıda anlattığımız gibi [+] simgesini kullanarak dilediğiniz kadar Hikaye paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Instagram Hikayeye Birden Fazla Fotoğraf Ekleme

Paylaş

7 yorum

    • Kardeşim instagramı aç, ekranın en üstünde hikayeler yazıyor onun altında da senin profil resmin var. O profil resmine dokunursan oradan ilk hikayeni paylaşabilirsin.

  1. Merhaba. ilk hikayeyi paylaştım. ikinciyi paylaşamıyorum. Yazdıklarınızı okudum . Ama bende profil resminin üstünde; bir kamera simgesi yok. Bu nedenle ikinci hikayeyi paylaşamıyorum. Telefonum Huawei Mate 10 düz modeli. Güncellemeyle alakalı olabilir mi ? Başka bir yol denedim. ilk hikaye ‘ nin üzerinde düzenle dedim. ikinci bir hikaye ekledim. ikinci yuvarlaka basınca da ilk hikaye deki resim gözüküyor. ikinci hikaye gözükmüyor. Neden bende fotoğraf makinası resmi sol üstte yok. Onu da bilmiyorum 🙁

  2. Kardeşim güzel bilgi için çok teşekkür ederim, ancak paylaştığımız hikaye hep orada lalıcakmı, kalıcaksa nasıl silicez

  3. merhaba ilk instwgramdan hikaye çekiyorum ilk storiyi paylaşıyor ikinciyi tekrar dene hatası veriyor neler yaptım düzelmedi bana yardımcı olurmusunz

Yorumdan çık