Ana sayfa Sosyal Medya Instagram’da Bir Fotoğraf veya Videonun Bağlantısını Kopyalama

Instagram’da Bir Fotoğraf veya Videonun Bağlantısını Kopyalama

0

Instagram’da paylaşılan her fotoğraf ve videonun bir linki (bağlantısı) vardır. Bu bağlantıyı kopyalayarak instagram dışında bu gönderiyi paylaşabilirsiniz. Örneğin instagram’daki bir gönderinin bağlantısını kopyalayıp bunu whatsapp’ta bir arkadaşınıza gönderebilir veya blogunuzda paylaşabilirsiniz. Gelin şimdi bunu nasıl yapacağınızı anlatalım.

Instagram Gönderilerinin Bağlantısını Kopyalama

Instagram gönderilerinin bağlantısını kopyalama işlemi, android ve ios cihazlarda ve windows veya mac bilgisayarda aynı şekilde yapılmaktadır. Biz örneğimizde android telefon üzerinden bağlantı kopyalamayı anlatacağız ancak diğer cihazlarda da aynı şekilde yapılmaktadır.

  • Bağlantısını kopyalamak istediğiniz gönderiye gelin.
  • Gönderinin sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun.
  • Açılan menüden Bağlantıyı Kopyala seçeneğini seçin.
  • Kopyaladığınız bağlantıyı istediğiniz platformlarda yapıştır diyerek paylaşabilirsiniz.

instagram baglanti kopyala

NOT: Gizli hesapların paylaştığı gönderilerin bağlantısını kopyalayamazsınız. Gizli hesapların gönderilerinde … üç noktaya dokunduğunuz zaman Bağlantıyı Kopyala seçeneği gözükmeyecektir. Eğer bir hesap herkese açıksa, bu hesaptan paylaşılan tüm gönderilerin bağlantısını kopyalayabilir ve paylaşabilirsiniz.

Instagram gönderisinin bağlantısını paylaştığınız kişi o linke tıkladığı zaman instagram uygulaması (bilgisayarda web sitesi) açılacak ve direk o gönderiyi görecektir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın