Instagram’da Belli Bir Kişinin veya Tüm Bildirimlerin Sesini Kapatma

En popüler fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram’da mesajlaşma özelliği de bulunmaktadır. Instagram’da size gelen bildirimleri kapatabileceğiniz gibi sadece belirlediğiniz kişilerin bildirim sesini kapatabilirsiniz. Bu yazımızda instagram bildirim sesi açma/kapatma nasıl yapılır anlatacağız.

Öncelikle instagram bildirimlerini nasıl tamamen kapatabilirsiniz onu anlatalım. Telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama Yöneticisi sekmesine gelin ve Instagram uygulamasını seçin.  Bildirimler menüsünü seçin ve açılan ekrandan “Bildirimlere izin ver” seçeneğini pasif hale getirin. Böylece instagram uygulamasından gelen mesaj, ses ve titreşimleri önlemiş olursunuz.

instagram-bildirimleri-kapatma

Yukarıdaki anlattığımız şey ile instagram bildirimlerini tamamen kapatmaktadır. Şimdi anlatacağımız şey ise bildirimleri kapatmayacak sadece istediğiniz kişilerin mesajlarını sessize alacaktır. Bunun için Instagram uygulamasını açın ve ardından mesajlaşma bölümüne gidin. Mesajlaştığınız kişilerin listesinden bildirimlerini sessize almak istediğiniz kişiyi seçin. Açılan ekranın sağ üst köşesinde bulunan (i) simgesine dokunun. Açılan açılan pencerede “Bildirimleri Sessize Al” seçeneği aktif edin. Böylece o kişinin bildirimleri sessize alınacaktır.

instagram-bildirimleri-sessize-alma

Yorum yapın