Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’da mesajlaşma ve arama özelliği bulunmaktadır. Instagram üzerinden biri size mesaj gönderdiğinde veya sizi görüntülü aradığında bildirim alırsınız. Instagram’dan size gelen tüm bildirimleri sessize alabileceğiniz gibi sadece belirlediğiniz kişilerin bildirim sesini kapatabilirsiniz. Bu yazımızda instagram bildirim sesi açma/kapatma nasıl yapılır anlatacağız.

Instagram’dan gelen bildirimleri sessize alma

Öncelikle instagram bildirimlerini nasıl tamamen kapatabilirsiniz onu anlatalım. Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > Instagram yolunu izleyin. Bildirimler seçeneğini seçin ve açılan ekranda Sessiz seçeneği seçin. Böylece instagram’dan gelen tüm bildirimleri alacaksınız ancak bu bildirimlerde mesaj sesi duymayacaksınız.

instagram bildirimlerini sessize alma

Instagram’da belirli kişilerden gelen mesaj ve arama sesini kapatma

Instagram bildirim konusunda birçok seçenek sunmaktadır. Bir kişinin size gönderdiği DM mesajları veya aramaları sessize alabilirsiniz. Kişi size mesaj ve arama talebi gönderebilir ancak telefonunuzdan bildirim sesi gelmez. Bunun için Instagram uygulamasında DM mesajlaşma ekranını açın ve bildirimlerini sessize almak istediğiniz kişiyi seçin. Ekranın en üstünde yer alan kişinin adına dokunun. Açılan ekranda Sessize Al simgesine dokunun ve açılan menüden  Mesajları sessize al ve Aramaları sessize al seçeneklerinden istediğinizi aktif hale getirin.

instagram mesajlari aramalari sessize alma

Paylaş

Yorumdan çık