Instagram hikayeler bölümünde 15 saniyelik videolara izin verilmektedir. Ancak size anlatacağımız yöntem ile instagram hikayelerde daha uzun videolar paylaşabilirsiniz. Videoları keserek instagramda ardarda paylaşabilirsiniz.

Bazı instagram fenomenlerinin hikayelerinde ardarda videolar görmüşsünüzdür. Hikayelerde paylaşılan videolar hikayenin devamı şeklinde hiç aralıksız olarak paylaşılmaktadır. Örneğin 30 saniyelik bir videoyu 15’er saniyelik iki videoya çevirerek bunları ard arda paylaşabilirsiniz. Böylece uzun videolarınızı tek parçaymış gibi instagram hikayelerinizde paylaşabilirsiniz.

iOS yani iPhone’da size bu konuda yardımcı olacak olan uygulama CutStory for Instagram Stories uygulamasıdır. Bu uygulama ile istediğiniz uzunlukta hikayeler oluşturabilir, videolarınızı hikaye için kısa bölümlere ayırabilir, slayt gösterileri yapabilir, instagram hikayenize benzersiz arka planlar ekleyebilir, hikayeye müzik ekleyebilir ve oluşturduğunuz videoları instagram dışındaki diğer sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

Cutstory uygulaması uzun videolarınızı instagram hikayelerde paylaşabileceğiniz şekilde 15 saniyelik bölümlere ayırmanızı sağlar. Bölümler kronolojik olarak sıraya dizilir ve böylece hikayelerde paylaştığınız zaman tek parça video şeklinde görülür. Bölümlere ayrılan videolar otomatik olarak telefonunuzun Galeri bölümüne kaydedilir. Böylece bölümlere ayırmış olduğunuz videoyu istediğiniz zaman hem instagram’da hem de diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda videolara müzik ekleme özelliğine de sahiptir.

iOS uygulaması bulunan Cutstory’nin maalesef Android versiyonu yoktur. Android tarafında ise size önereceğimiz uygulama Story Cutter for Instagram uygulamasıdır. Aşağıdaki bağlantıdan her iki uygulamayı indirebilirsiniz.

iOS için CutStory indir

Android için Story Cutter uygulaması indir

Paylaş

Yorumdan çık