Son dönemlerin popüler ürünlerinden biri olan NFT‘ler, yakın zamanda Instagram üzerinden satılabilecek. Kripto ürünlerin Instagram gibi dünyanın en popüler sosyal medya sitesinde satılıp alınabilecek olması bu ürünlere olan talebi artıracağı gibi ürünlerin fiyatını da artırabilir. Detaylar yazımızda.

Bilmeyenler için öncelikle NFT’nin ne olduğunu açılayalım. “NFT, dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir. NFT’ler fotoğraflar, videolar, ses ve diğer dijital dosya türleri gibi öğeleri temsil etmek için kullanılabilir.” NFT’ler büyük bir kesim tarafından dijital sanat ürünü olarak görülse de, birçok kişi tarafından değersiz görülmekte ve bu ürünlere verilen paraların çöpe atıldığını düşünmektedir.

Instagram Collectibles

NFT’lerin Instagram’da satılması özelliği ilk olarak ters uygulama mühendisi Alessandro Paluzzi tarafından keşfedildi ve bildirildiğine göre Collectibles olarak adlandırılacak. Esasen kullanıcıların Instagram’da satılık dijital bir öğe yayınlamasına izin verecek. Listelenen NFT öğeleri bir ‘Koleksiyon’ etiketi içerecek ve bunlara teklif verebileceksiniz.

Paluzzi, yaklaşmakta olan özellik için işe alım ekranını ve nasıl çalışacağını gösteren kısa bir ekran kaydını paylaştı. Kullanılabilirliğe gelince, Instagram henüz Koleksiyon özelliğini resmi olarak açıklamadı. Bu nedenle, sosyal platformunun onu tüm kullanıcılar için tanıtması biraz zaman alabilir.

Paylaş

Yorumdan çık