Bildiğiniz gibi Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra yeni kullanıcılar facebook hesaplarıyla Instagram hesabı açabiliyor ve facebook üzerinden uygulamaya giriş yapabiliyorlar. Bu Instagram kullanıcıları Facebook ile giriş yaptıkları için şifreleri olmuyor. Bu yazımızda sizlere bu durumda Instagram şifrenizi nasıl alacağınızı anlatacağız.

Instagrama facebook ile giriş yapanlar aşağıdaki anlattıklarımızı uygulayarak şifrelerini öğrenebilirler.

  • Instagram şifrenizi öğrenmek için Facebook’a kayıtlı olan e-mail adresinizi kullanacağız ve o mail adresine şifre oluşturma linki gönderilecek. Facebook mail adresimizi biliyorsak sorun yok eğer bilmiyorsanız Facebook > Ayarlar > Genel sekmesi altında kayıtlı mail adresinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Giriş yaptığınız instagram hesabınızdan çıkış yapın. Daha sonra giriş ekranına gelin ve  “Giriş yapmak için yardım al.” bağlantısına dokunun.
  • Karşınıza “HESABINA ERİŞ” sayfası gelecektir. En üstte yer alan Kullanıcı Adı veya E-posta Kullan seçeneğini seçin.
  • Açılan sayfada kutucuğa facebooka kayıtlı e-posta adresinizi girin ve üstteki Ok işaretine dokunarak devam edin.
  • Son olarak E-posta Gönder seçeneğini seçin.

instagram sifre yenileme

  • Instagram size bir e-posta gönderecektir. Şimdi e-posta adresinizi açın ve Instagram’ın göndermiş olduğu maili açın. Mailin altında bulunan “İsterseniz instagram şifrenizi yenileyebilirsiniz.” bağlantısına dokunun. Ve açılan instagram safrasında yeni şifrenizi belirleyin.

instagram mail ile sifre degistirme

Artık instagram’a girişlerinizde oluşturmuş olduğunuz yeni şifrenizi kullanabilirsiniz. Özellikle instagram hesabını dondurmak isteyen fakat şifrelerini bilmeyen kişiler şifrelerini öğrenmek için bu yöntemi kullanabilirler.

Paylaş

12 yorum

Yorumdan çık