Ana sayfa Sosyal Medya Instagram Profiline Baktığım Kişi Bunu Anlayabilir mi?

Instagram Profiline Baktığım Kişi Bunu Anlayabilir mi?

0

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Instagram, milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Instagram kullanıcıları ise birçok farklı şeyi merak etmekte ve bu sorulara cevap aramaktadır. Bu sorulardan bazılarıysa, Instagram profiline baktığım kişi bunu anlayabilir mi? ve instagram’da ziyaret ettiğim profilleri görebilir miyim? gibi sorulardır. Gelin bu soruları hızlı bir şekilde cevaplayalım.

Instagram Profiline Baktığım Kişi Bunu Anlayabilir mi?

Instagram için geliştirilmiş birçok yan uygulama vardır. Bu yan uygulamalar, profile kimler bakmış, sizi kimler takip etmiş, kimler takibi bırakmış gibi özellikler sunduğunu iddia etmektedir. Ancak Profile kim bakmış sorusunu hiçbir uygulama size söylemez. Çünkü Instagram bu veriyi hiç kimse ile paylaşmaz. Yani yazımızın başında belirttiğimiz instagram profiline baktığım kişi bunu anlayabilir mi? sorunun cevabı kesin ve net bir şekilde HAYIR‘dır.

Instagram’da Ziyaret Ettiğim Profilleri Görebilir miyim?

Yine yukarıdaki sorudan yola çıkarsak, instagram’da ziyaret ettiğim hesapları görebilir miyim? sorusunun cevabı da hayırdır. Yani instagram’da hangi profillere baktığınızı kendiniz de göremezsiniz.

Ancak eğer profiline baktığınız kişileri Keşfet sekmesindeki arama bölümünde aradıysanız ve oradan profiline gittiyseniz, Keşfet bölümündeki arama kutucuğuna tıklarsanız, son aramalarınızı görebilirsiniz. Tabi dilerseniz, instagram arama geçmişinizi silerek, burada aramaların gözükmesini engelleyebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silme

Arama geçmişini silmek için Profil sekmesinin sağ üst köşesinde yer alan menüye dokunup Ayarlar seçeneğini seçin. Güvenlik > Arama Geçmişini yolunu izleyerek arama geçmişini silebilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın