Instagram’ın Ayarlar menüsü üzerinden verilerinizin bir yedeğini alabilirsiniz. Instagram veri indirme denilen bu işlemle, paylaştığınız, fotoğraflar, videolar, hikayeler, yorumlar ve daha fazlasının bir yedeğini indirebilirsiniz. Gelin şimdi instagram veri indirme işlemi nasıl yapılır tüm detaylarıyla bakalım.

Instagram hesabınızın başına bir şey gelir diye korkuyorsanız veya instagram hesabını yedeklemek istiyorsanız, veri indirme özelliği ile tüm paylaşımlarınızın bir yedeğini indirebilirsiniz. Instagram veri indirme işlemini telefonunuzdaki instagram uygulaması üzerinden yapabileceğiniz gibi instagram.com adresinden de yapabilirsiniz. Gelin şimdi adım adım instagram veri indirme nasıl yapılır bakalım.

Instagram Veri İndirme

  1. Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  2. Sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun ve Ayarlar seçeneğini seçin.
  3. Gizlilik ve Güvenlik seçeneğini seçin.
  4. Veri İndirme seçeneğini seçin.
  5. Instagram’da paşlaştıklarınızın bir kopyasının gönderilemesini istediğiniz mail adresinizi yazın ve İndirme Talep Et butonuna dokunun.
  6. Instagram hesabınızın şifresini girin ve sağ üst köşede yer alan İleri butonuna dokunun.
  7. İndirme talebiniz gönderilecektir. Son olarak Bitti butonuna dokunun ve instagram veri indirme işlemini tamamlayın.

instagram veri indirme

Instagram verilerinizin bir yedeği 48 saat içinde, belirtmiş olduğunuz mail adresinize gönderilecektir. Bu süre içinde mail adresinizi kontrol edin ve mail gelmişse indirme bağlantısıyla verilerinizi indirin. Çünkü mailinize gelen indirme bağlantısının 4 günlük bir kullanım süresi vardır ve 4 gün sonunda indirme bağlantısı devre dışı kalmaktadır.

Yukarıdaki anlattığımız işlemi bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Yandaki instagram gizlilik ve güvenlik bağlantısına tıklayın ve açılan ekranda Veri İndirme sekmesi altında yer alan İndirme Talep Et bağlantısına tıklayarak, instagram verilerinizin bir kopyasını indirebilirsiniz.

instagram veri indirme pc

Paylaş

Yorumdan çık