Bildiğiniz gibi yakın zamanda Twitter’a ücretli olan Süper Takip özelliği gelmişti. Şimdi buna benzer şekilde çalışan Exclusive Stories (Özel Hikayeler) özelliği Instagram‘a geliyor. Özel Hikayeler, adında da anlaşılacağı gibi Influencer’ların sadece ücret ödeyen takipçilerine özel içerikler paylaşmasını sağlayacak. Ancak bu özellik biraz pahalı olacak.

Son dönemlerde popüler olan OnlyFans sitesini duymuşsunuzdur. Artık neredeyse birçok ünlünün OnlyFans hesabı bulunuyor ve bu kişiler takipçilerini buraya çekmeye çalışıyorlar. Aylık belli bir ücret karşılığında üye olunduktan sonra o kişinin paylaştığı özel içeriklere erişebiliyorsunuz. Hızla büyüyen bu piyasayı radarına alan META, Instagram’a Özel Hikayeler özelliğini getiriyor. Daha önce uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Özel Hikayeler’e ait birkaç ekran görüntüsü de paylaşmıştı.

Exclusive Stories (Özel Hikayeler) Yaklaşık 50 TL Olacak

techcrunch.com sitenin yaptığı haberde Instagram’ın, App Store’de yer alan bilgilerini güncellediği ve uygulama içi satın alma kısmına yeni ücretler eklediği paylaşıldı. App Store’de ‘Instagram Badge’ ve ‘Subscriptions’ olmak üzere toplamda iki farklı uygulama içi satın alma seçeneğinin listelendiği görülüyor. Bunların ücretleriyse sırasıyla 0.99$ ve 4.99$.

instagram in app ucretler

Türkiye’de yaşanan ekonomik krizle beraberin Doların 10 TL’ye çıkmış olması, Özel Hikayeler için neredeyse 50 TL abonelik ücreti ödememiz gerektiğini gösteriyor.

Exclusice Stories özelliği ilk etapta Amerika’daki kullanıcılara sunulacak. Daha sonra ise özelliğin diğer bölgelere ve Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Instagram Özel Hikayeler hakkında sizin fikirleriniz neler? Siz ücret ödeyip abone olmayı düşünür müsünüz?

Paylaş

Yorumdan çık