Bildiğiniz gibi Instagram, TikTok benzeri Reels (Kısa Videolar) özelliğini Ağustos 2020’de kendi platformuna getirdi. TikTok ile rekabeti daha da güçlü hale getirmek isteyen instagram şimdi de tüm videoları reels formatına dönüştürmeyi test ediyor. Gelin haberin detaylarına bakalım.

Instagram’ın TikTok ile rekabet etme çabaları, blog platformunun son hamlesiyle büyüyor. Matt Navarra tarafından Twitter’da paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre Instagram, yayınlanan her videoyu bir reels haline getirecek yeniliğini test ediyor. TechCrunch’a gönderilen bir e-postada Meta sözcüsü şöyle dedi: “Instagram’daki video deneyimini basitleştirme ve iyileştirme çabalarımızın bir parçası olarak bu özelliği test ediyoruz.

Matt Navarra’nın Twitter’da paylaştığı ekran görüntüsünde, “Video gönderilerinin artık reels halinde paylaşıldığını” gösteriyor. Instagram, tüm videoları reels’a yönlendirerek videoların daha fazla etkileşim göreceğini ve videolara efekt ve müzik eklenebileceğini söylüyor. Ayrıca herkese açık hesapların paylaştığı videoların bu yenilikle beraber daha fazla kullanıcıya ulaşacağı belirtiliyor.

Bu yeni özellik halen test ediliyor ve kalıcılığı net değil. Ayrıca Instagram’da yayınlanan mevcut videolara ne olacağı ve 10 dakikaya kadar (veya doğrulanmış hesaplarda 60 dakikaya kadar) video yayınlamanıza izin verilip verilmeyeceği de belli değil.

Tüm bunlarla beraber yaklaşık bir yıl önce Instagram başkanı Adam Mosseri, şirketin odağını “yaratıcılar, video, alışveriş ve mesajlaşma”ya kaydırdığı için Instagram’ın “artık sadece bir fotoğraf paylaşım uygulaması” olmadığını söylemişti.

Yeni özelliğin gelip gelmeyeceğini ve gelirse nasıl bir etki yaratacağını hep birlikte göreceğiz.

Paylaş.

Yorum Yap