Instagram hesabınızı Tanınmış Kişi profili yapabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram’da tanınmış kişi profili nasıl yapılır tüm detaylarıyla resimli olarak anlatacağız. Instagram tanınmış kişi ne demek, instagram sanatçı profili gibi merak edilen soruları da cevaplayacağız.

Instagram’da bazı profillere girdiğiniz zaman adının altında gri renkle yazılmış Tanınmış Kişi yazısını görürüz. Dilerseniz siz de çok basit birkaç adımla instagram hesabınızı tanınmış kişi profiline çevirebilirsiniz. Instagram’da tanınmış kişi profiline sahip olmak için eskiden Facebook üzerinden bir adet tanınmış kişi sayfası oluşturmanız ve ardından Instagram hesabınızı İşletme Profiline geçirmeniz gerekmekteydi. Ancak artık direkt instagram uygulaması üzerinden hesabınızı tanınmış kişi profili olarak ayarlayabilirsiniz. Şimdi instagram profilini tanınmış kişi yapma işlemini anlatalım.

Instagram Tanınmış Kişi Profili Oluşturma

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Profili Düzenle butonuna dokunun.
  • Açılan ekranda Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Devam butonuna dokunarak işlemleri onaylayın.
  • Seni En İyi Ne Tanımlar? sayfasında Kategorileri Ara kutucuğuna “tanınmış kişi” yazın ve açılan seçeneklerden Tanınmış Kişi seçeneğini seçin.
  • Profilde Göster seçeneğini aktif hale getirip Bitti butonuna dokunarak işlemi tamamlayın.instagram taninmis kisi profili olusturma

Artık Instagram profil sayfanızda adınızın altında Tanınmış Kişi yazısı çıkacaktır.

Ayrıca Seni En İyi Ne Tanımlar? sayfasında Sanatçı, Müzisyen/Grup, Blog Yazarı, Giyim (Marka), Topluluk, Dijital İçerik Üretici, Eğitim, Girişimci, Sağlık/Güzellik, Editör, Yazar, Kişisel Blog, Ürün/Hizmet, Bilgisayar oyuncusu, Restoran, Güzellik, Kozmetik, Müteahhit, Doktor, Müzisyen, Mobilyacı, Siyasetçi vb. farklı unvanları da seçebilirsiniz.

Instagram tanınmış kişi ne demek diye soranlar için küçük bir açıklama yapalım. Eğer kendinize göre bir tanınırlığınız varsa siz de yukarıda anlattığımız gibi hesabınızı tanınmış kişi veya sanatçı profili olarak ayarlayabilirsiniz.

Paylaş

3 yorum

Yorumdan çık