Ana sayfa BLOG Instagram’da Tanınmış Kişi Profili Nasıl Yapılır?

Instagram’da Tanınmış Kişi Profili Nasıl Yapılır?

2

Instagram hesabınızı Tanınmış Kişi profili yapabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram’da tanınmış kişi profili nasıl yapılır tüm detaylarıyla resimli olarak anlatacağız.

Instagram’da bazı profillere girdiğiniz zaman adının altında gri renkle yazılmış Tanınmış Kişi yazısını görürüz. Dilerseniz siz de çok basit birkaç adımla instagram hesabınızı tanınmış kişi profiline çevirebilirsiniz. Instagram’da tanınmış kişi profiline sahip olmak için öncelikle Facebook üzerinden bir adet tanınmış kişi sayfası oluşturmanız ve ardından Instagram hesabınızı İşletme Profiline geçirmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yaptığınız zaman profilinizde tanınmış kişi yazacaktır. Şimdi sırasıyla bu işlemleri nasıl yapacağınızı anlatalım.

Instagram Tanınmış Kişi Profili Oluşturma

  • Öncelikle yandaki facebook sayfa oluşturma linkine tıklayın. https://www.facebook.com/pages/create/?ref_type=logout_gear
  • Açılan Facebook Sayfa Oluşturma bölümünde “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi” seçeneğini seçin ve Kategori olarak Tanınmış Kişi seçeneği seçin.

facebook sayfa olusturma

  • Daha sonra açmış olduğunuz facebook sayfasını düzenleyip arkadaşlarınızı davet ederek takipçi sayınızı biraz arttırın.
  • Şimdi Instagram hesabınızı açıp Profil bölümünde sağ üst köşede bulunan … üç noktaya dokunarak Seçenekler bölümünü açın.
  • Öncelikle Instagram hesabınız Gizli Hesap ise onu pasif ederek herkese açık olarak ayarlayın. Daha sonra İşletme Profiline Geç seçeneğini seçin.

instagram isletme profiline gec

  • İşletme Profiline Geç seçeneğini seçtiğiniz zaman Facebook bağlantısı yapılacak ve Facebook Sayfasını Bağlama bölümü açılacaktır. Bu bölümünden sayfanızı seçip sağ üst köşedeki ok işaretine dokunarak ilerleyin.
  • Son olarak insanların sizinle iletişime geçebilmesi için E-posta, telefon veya adres bilgilerinden birini doldurup ilerleyin.

instagram isletme profili ayarlama

Artık Instagram profil sayfanızda adınızın altında Tanınmış Kişi yazısı çıkacaktır.

Ayrıca oluşturduğunuz Facebook Sayfasının kategori bölümünde farklı bir kategori seçerseniz profilinizde o kategori yazacaktır. Eğer bir internet siteniz varsa ve instagram profilinizde internet sitesi yazmasını istiyorsanız oluşturduğunuz facebook sayfasını internet sitesi kategorisinde açmanız gerekmektedir.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın