Instagram takipçi silme nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Instagram takipçi silme işlemi iPhone ve Android cihazlarda aynı şekilde yapılmaktadır. İstemediğiniz kişilerin sizi takip etmesini engellemek için kişiyi takipçilerinizden çıkarmanız yeterlidir. Ayrıca kişinin sizi tekrar takip etmesini önlemek için kişiyi engelleyebilirsiniz. Şimdi sırasıyla instagram takipçi silme ve instagram kişi engellemeyi anlatacağız.

Instagram Takipçi Silme

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın üst kısmında yer alan Takipçi sekmesine dokunun.
  • Açılan sayfada sizi takip eden kişileri göreceksiniz. Silmek istediğiniz kişinin yanında bulunan … üç noktaya dokunun ve açılan ekranda Çıkar seçeneğini seçin.

instagram takipci silme

Yukarıdaki işlemi yaparak instagram’da istemediğiniz kişi ve kişileri takipçi listenizden çıkararak sizi takip etmelerini önleyebilirsiniz. Ancak profiliniz herkese açıksa takipçi listenizden çıkardığınız kişi sizi tekrar takip edebilir. Bunu önlemek için kişiyi engelleyebilirsiniz. Instagram’da bir kişiyi engellemek için kişinin Profil sayfasına gelin ve ekranın sağ üstünde yer alan … üç noktaya dokunun. Açılan ekranda Engelle seçeneğini seçin. Böylece o kişi sizi artık takip edemeyecek ve aramalar bölümünden profilinizi göremeyecektir.

instagram kisi engelleme

Paylaş.

Yorum Yap