Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya ortamı İnstagram, artık aylık olarak yaklaşık 200 milyon adet aktif kullanıcıya sahip. Bir de pasif kullanıcıları buna eklersek İnstagram’ın ulaşmış olduğu insan sayısının çokluğunu tahmin edebilirsiniz.

İnstagram’a üye olmak çok kolay, birkaç basit bilgi vererek anında üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ardından yapmanız gereken ilk iş kişisel İnstagram hesabınızı doldurmak ve takipçi sayınızı arttırmak olacaktır. Bu konuda da yapılan çok fazla yanlış uygulamadan dolayı birçok insan iyi paylaşımlar yaptığını düşünse de takipçi sayısının azlığından şikayetçidir. Peki öyle çok da büyük uğraşlar vermeden instagram hesabınızı popüler ve herkes tarafından merakla takip edilen bir hesap haline getirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Yetersiz takipçi sayılarının en büyük sebebi instagram kullanımında yapılan hatalardır. Bu yazıda bu hatalara detaylı olarak tek tek değineceğiz. Siz de bunlara dikkat ederek instagram popülerliği yolunda doğru adımlar atarak ilerleyebilirsiniz. O halde haydi başlayalım!

1. En Büyük Hata: Takipçilerinizi Takip Etmemek

Sizi takip eden insanlardan bir kısmı paylaşımlarınızı çok beğenmiş ve sizi takibe alarak bu paylaşımların devamını görmek istemiş olabilir. Ama herkesten bu kadar masum olmasını bekleyemeyiz öyle değil mi? Bazı kullanıcılar da karşılığında sizin de onu takip edeceğiniz düşüncesiyle sizi takip eder. Sebep ne olursa olsun, takipçilerimizi kaybetmek istemiyorsak biz de vakit kaybetmeden onları takibe almalıyız.

2. Başlangıçta Takipçi Satın Almamak

Hesabınızı genişletmeye yeni başladığınızda bir miktar takipçi desteği satın almanız şart. Bunun için birçok satıcı mevcut. Fakat bu hizmeti satın alırken satıcının güvenilir olması konusunda aman dikkat! İnstagram hesaplarımızın gizliliğini tehlikeye atmamak için size önerimiz alanında en güvenilir olan ve garantili hizmetler sağlayan Extlikes web sitesinden takipçilerinizi satın almanız. Bu web sitesi sizlere oldukça uygun fiyatlarla “instagram Türk takipçi satın al” seçenekleri sağlıyor. Üstelik sağlamış olduğu takipçiler Türk takipçiler olduğu için takipçi satın aldığınızı kimsenin fark etmesi mümkün değil.

Bu şekilde başlangıç aşamasında takipçi sayınızı ücretli takipçilerle destekleyerek belirli bir seviyeye getirdikten sonra takipçi sayınız kendiliğinden artmaya başlayacaktır. Çünkü popüler hesapları herkes takip etmek ister.

3. Hashtag Kullanmamak Büyük Hata

İnstagram takipçi satın al seçeneklerinden faydalandınız ve takipçi kitleniz belirli bir sayıya ulaştı. Ama iş bununla da bitmiyor. Takipçilerinizi elinizde tutmak için paylaşımlarınızı oldukça titizlikle yapmanız gerekiyor. Bu noktada en önemli hususlardan bir tanesi de hashtag kullanımı. Özellikle Twitter ve İnstagram’da kullanılan hashtagler, sizin yapmış olduğunuz paylaşımların gruplandırılmasında önemli rol oynadığı için ilgili kitlenin sizin paylaşımlarınıza erişerek sizi takibe alabilmesini kolaylaştırıyor. Bu nedenle yapmış olduğunuz paylaşımlarda doğru hashtagleri kullanmanız instagram hesabınızın büyümesinde oldukça etkili olacaktır.

4. Takipçilerinizle İletişimde Olmamak

Siz harika paylaşımlar yapıyor ve insanlara bu paylaşımları beğendiriyor olabilirsiniz. Ama takipçilerinizle etkileşimde değilseniz takipçileriniz sizi terk edecektir. Bu konuyu biraz açalım. Örneğin fotoğraflarınızın altı yorumlarla doluyor, takipçileriniz paylaşımlarınızın altında sizi konuşuyor ve size sorular soruyor, siz ise bu yorumlara kayıtsız kalıyorsanız bu popülerliğiniz pek de kalıcı olmayacaktır. Bu nedenle takipçilerinizle gerekli iletişimi sağlayın ve onları mutlu edin.

5. Gizli Hesaplarla Yola Çıkmak

Sizin belirlediğiniz kitle haricindeki kişilere kapalı olan hesapların ulaşabileceği takipçi kitlesi oldukça sınırlıdır. Daha çok insanın size erişebilmesi, paylaşımlarınızı görerek takibe alması

6. Paylaşımlarınızın Sıklığını İyi Ayarlayamamak

İnstagram hesabınız üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımların kalitesinin yanı sıra paylaşım sıklığı ve düzeni de çok önemlidir. Bu noktada titiz davranmak çok önemli. Ne çok seyrek paylaşım yaparak kendinizi unutturun, ne de aşırı fazla paylaşım yaparak takipçilerinizi bunaltın. Bu noktada ortayı sağlamak da sizlere kalıyor.

Yukarıda sizlerde İnstagram’da yapılan en büyük 6 hatayı paylaştık. Bu hususlara dikkat ederek siz de instagram’da popüler olabilir ve kitleleri arkanızdan sürükleyebilirsiniz.

Bütün bunlara ek olarak başarınızı hızlandırmak için güvenilir bir şirketten hizmet almayı tercih edebilirsiniz.Extlikes global sosyal medya reklam ve PR şirketidir. İnstagram dahil ihtiyacınız olabilecek bütün sosyal medya mecralarında size hizmet sunmaktadır. Bu yazımızla ilgili olarak Extlikes’ın Instagram ile igili hizmetinin videosunu ekliyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık