Instagram’da spam şekilde kişileri takip edenler ve yazılım kullanarak hesaplarını büyütmeye çalışan kişiler instagram takip engelliyle karşılaşırlar. Instagram takip engeli ne zaman kalkar sorusunun cevabıysa yaptığınız spam seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Şimdi gelin instagram takip engeli nedir ve instagram takip engeli kaldırma gibi merak edilen soruları cevaplayalım.

Instagram Takip Engeli Nedir?

Instagram takip engeli, spam yaparak veya üçüncü taraf uygulamalar ile tanımadığı kişileri takip eden kişilerin, Instagram Topluluk Kuralları gereği takip isteklerinin engellenmesidir. Instagram topluluk kurallarını ihlal eden kişiler birini takip etmek istediklerinde aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi “Eylem Engellendi” şeklinde bir mesajla karşılaşır ve takip isteği karşı tarafa gönderilmez.

instagram eylem engellendi

Instagram Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

  • Eğer yaptığınız spam takip istekleri yeniyse takip engeli genellikle 24-48 saat arasında kaldırılır.
  • Eğer bir kez “Eylem Engellendi” uyarısı aldıysanız ve engelliniz kalktıktan sonra yine spam takip istekleri gönderdiyseniz bu kez takip engelinizin kalkması 7 gün sürecektir.
  • 7 günlük takip engeli cezanızın tamamlanmasından sonra tekrar spam takip istekleri gönderir ve takip engeli cezası alırsanız, engelinizin kalkması 30 gün sürer.
  • 30 günlük cezadan sonra yine spam takip istekleri gönderirseniz, takip engeli cezanız, hesabınızın silinmesiyle sonuçlanır.

Instagram Takip Engeli Kaldırma

Instagram takip engeli kaldırmak için yapmanız gereken tek şey, yaptığınız spam takip isteklerini durdurmaktır. Eğer üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız bunları kullanmayı bırakın. Genellikle Takip Engeli Cezası aldığınızda, “Eylem Engellendi” mesajında engellemenin biteceği tarih belirtilir. Bu süre sonunda instagram takip engeli kalkacaktır.

Eğer spam işlem yapmadıysanız ve haksız yere takip engeli cezası aldığınızı düşünüyorsanız, instagram’a durumunuzu bildirerek, takip engelini kaldırabilirsiniz. Bunun için Profil sayfanızda sağ üst köşede yer alan menü simgesine dokunup Ayarlar ve gizlilik seçeneğini seçin. Yardım > Sorun Bildir yolunu izleyerek takip engeli cezasının kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap