En çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Instagram şifrenizi unuttuysanız üzülmeyin çünkü instagram şifrenizi nasıl öğreneceğinizi tüm olasılıklarla anlatacağız. Eğer instagrama kayıt olurken girmiş olduğunuz eposta adresinizi hatırlıyorsanız sorun yok ama eğer instagram eposta adresinizi hatırlamıyorsanız çözümü yazımızda.

Eğer instagram’a kayıt olurken girmiş olduğunuz eposta adresini ve şifresini biliyorsanız masaüstü bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzun tarayıcısından https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr linkine tıklayın. Açılan pencerede kullanıcı adı veya eposta adresinizi girin. Güvenlik kutucuğuna resimde gösterilen bilgiyi girin ve “Şifreyi Yenile” butonuna tıklayın. E-Posta adresinize instagram tarafından bir şifre yenileme maili gelecektir ona tıklayın ve yeni şifrenizi belirleyip giriş yapın.

instagram-sifre-yenile

Instagram şifrenizi unuttuysanız şifrenizi yenilemek için facebook bağlantısını kullanabilirsiniz. Facebook ile instagram şifrenizi sıfırlamak için telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasını açın. Giriş ekranında bulunan “Giriş detaylarını unuttun mu ? Giriş yapmayla ilgili yardım al” linkine dokunun.

instagram-giris-yapma-problemi

Açılan ekranda en altta yer alan “Facebook ile Bağlan” seçeneğini dokunun. Eğer telefonunuzda Facebook’a giriş yapmışsanız oturum açılacaktır değilse facebook giriş bilgileriniz istenecektir.

instagram-facebook-ile-giris-yap

Eğer instagram’a kayıt olurken eposta ve facebook ile değilde telefon ile kayıt yaptırdıysanız instagram şifrenizi sms olarak sıfırlayabilirsiniz. Instagram şifrenizi mesaj ile yenilemek için instagram giriş sayfasındaki “Giriş detaylarını unuttun mu ? Giriş yapmayla ilgili yardım al” seçeneğini seçin ve açılan sayfadan Telefon sekmesine gelin. Başında sıfır olmadan telefon numaranızı girin ve “Şifre Yenileme Bağlantısı Gönder” butonuna dokunun. Kısa bir süre sonra sms ile instagram şifreniz gönderilecektir.

instagram-telefon-ile-sifre-ogrenme

Paylaş

9 yorum

  1. 5 aydır hesabım donuk şuanda şifresini hatırlamıyorum deniyorum kullanıcı adı bulunamadı diyor bana ne yapmalıyım hesabım silindi mi yoksa bir bilgi verseniz şimdiden Teşekkür ederim

Yorumdan çık