Instagram şifresi nasıl değiştirilir? bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Instagram’a gelen Hesaplar Merkezi özelliği ile instagram’da yapılan birçok işlem farklılık gösterdi ve eskiden yapılamayan (instagram hesap silme gibi) bazı özellikler artık instagram mobil uygulamasından yapılabilmektedir. Gelin şimdi 2023’ün en güncel haliyle instagram şifre değiştirme işlemini anlatalım. Ayrıca instagram şifremi unuttum, şifremi nasıl değiştirebilirim diyenler için de güncel çözüm yolunu anlattık.

Instagram Şifre Değiştirme

  • Instagram uygulamasını açıp Profil sekmesine gelin ve sağ üst köşedeki hamburger menüye dokunun.
  • Ayarlar ve gizlilik seçeneğini seçin.
  • Hesaplar Merkezi seçeneğine dokunun.
  • Şifre ve Güvenlik seçeneğini seçin.instagram sifre degistirme 1
  • Şifreyi değiştir seçeneğine dokunun.
  • Instagram hesabınıza dokunun. (Eğer facebook hesabınız varsa burada facebook hesabınızı da görebilirsiniz, instagram şifresini değiştirmek için instagram hesabınızı seçin.)
  • Açılan ekranda en üstteki kutucuğa mevcut şifrenizi, alttındaki iki kutucuğa ise yeni şifrenizi yazıp Şifreyi değiştir butonuna dokunun.

instagram sifre degistirme 2

Instagram Şifremi Unuttum, Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Instagram şifrenizi unuttuysanız, yine yukarıdaki adımları takip ederek Hesaplar Merkezinden şifre değiştirme ekranına gelin. Ve mevcut şifreniz ve yeni şifrenizi gireceğiniz ekranın en altında yer alan Şifreni mi unuttun? bağlantısına dokunun. Mail adresinize instagram şifrenizi sıfırlamanız için bir bağlantı gönderilecektir. Bu bağlantıya tıklayarak, instagram şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Yani eskiden olduğu gibi instagram hesabından çıkış yapmanıza gerek yok.

instagram sifremi unuttum instagram sifre degistirme

Dikkat: Instagram şifreniz en az 6 karakter olmalı, şifreniz harfler, rakamlar ve özel karakterlerden(.,_()!/) oluşmalıdır. Bizim tavsiyemiz ise en az 8 karakterden oluşan bir şifre kullanmanızdır.

Paylaş

Yorumdan çık