Ana sayfa Haberler Instagram Repost Özelliğini Test Ettiğini Doğruladı

Instagram Repost Özelliğini Test Ettiğini Doğruladı

0

Instagram kullanıcılarının uzun yıllardır beklediği Repost özelliği nihayet gelecek gibi. Başka birinin paylaştığı bir gönderiyi şuanda kendi hikayenizde paylaşabiliyor veya DM olarak arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Ancak paylaşılan bir gönderiyi kendi profil akışınızda paylaşamıyorsunuz. İşte instagram’ın yeni repost özelliği ile beğendiğiniz gönderileri kendi profilinizde paylaşabileceksiniz.

Sosyal medya analisti Matt Navarra, Instagram’ın Repost özelliğini test ettiğini fark etti ve bunu Twitter’da paylaştı. Daha sonra Meta’dan bir sözcü TechCrunch‘a verdiği demeçte, Instagram’ın Repost (Yeniden Paylaş) özelliğini test ettiğini doğruladı ve şunları söyledi: “Yayınları, Mağazalarda nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, Feed’de (profil akışı) yeniden paylaşma yeteneğini keşfediyoruz. Böylece insanlar kendileriyle rezonansa girenleri paylaşabilir ve böylece orijinal içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir. Bu özelliği yakında az sayıda kullanıcıyla test etmeyi planlıyoruz.”

Reposts (Yeniden Paylaş) özelliği aslında Twitter‘ın retweet özelliğiyle popüler hale gelen bir özelliktir. Beğendiğiniz bir tweet’i kendi profilinizde paylaşabilmenizi sağlar. Bu tweet’i ilk paylaşan kişinin de daha büyük bir kitleye ulaşmasını sağlar. Benzer bir özellik yakın zamanda TikTok‘a da geldi. Ancak tiktok’da repost ettiğiniz içerik, profilinizi ziyaret eden kişilere gösterilmemektedir.

Matt Navara’ın paylaştığı ekran görüntüsünde, yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte Profil sekmesine yeni bir Yeniden Paylaş butonu geldiği görülüyor. Böylece profilinize bakan bir kişi bu butona tıklayarak, repost ettiğiniz tüm gönderileri görebilecek.

Tüm bunlarla beraber, repost edeceğiniz bir gönderiye kendi yorumunuzu da ekleyerek paylaşabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi şuanda repost yapabilmek için 3. taraf uygulamalar kullanılıyor. Ve maalesef bu uygulamaların bir çoğu gizlilik konusunda endişelere neden oluyor. Instagram’ın bu özelliği yakın zamanda test edip kullanıma sunmasını bekliyoruz.

Kaynak

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın