Instagram, TikTok benzeri 15 saniyelik videolar paylaşmayı sağlayan Reels özelliğini kullanıma sundu. TikTok’un, Hindistan’da yasaklanmasının ardından öncelikle Hindistan’daki kullanıcılara sunulan Reels özelliği, artık Türkiye’deki kullanıcıların da kullanımına sunuldu. Instagram Reels nasıl kullanılır tüm detaylarıyla sizlere anlatacağız.

Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels, TikTok benzeri 15 saniyelik videolar paylaşmanızı sağlayan Instagram’in yeni bir video paylaşma seçeneğidir. Hazırladığınız 15 saniyelik videolara, müzik ekleyebilir, videonun hızını hızlandırıp yavaşlatabilir veya eğlenceli efektler ekleyebilirsiniz.

TikTok benzeri 15 saniyelik videolar paylaşmanızı sağlayan Reels özelliği nihayet Türkiye’deki kullanıcılara sunuldu. Hem Android hem de iOS kullanıcıları artık instagram’ın reels özelliğini kullanabilirler. Tabi öncelikli olarak telefonunuza yüklü olan Instagram’ı güncellemeniz gerekiyor. Gelin şimdi instagram reels kullanımını detaylı olarak anlatalım.

Instagram Reels Kullanımı

  • Instagram uygulamasını açın ve sağ üstteki Hikaye seçeneğine dokunun.
  • Açılan hikaye sayfasında altta yer alan sekmeyi kaydırın ve Reels seçeneğinin üzerine gelin.
  • Reels Video Kayıt simgesine dokunun ve 15 saniyelik videonuzu çekin.
  • Ardından ekranın sol tarafında yer alan simgeleri kullanarak reels videosuna, müzik ekleleyebilir, video hızını ayarlayabilir, zamanlayıcı ekleyebilir veya birbirinden farklı efektler kullanabilirsiniz.

instagram reels kullanimi

Reels Öne Çıkanlar Nasıl Yapılır?

Bazı reels videolarında Öne Çıkanlar ifadesinin yer aldığını görmüşsünüzdür. Instagram özellikle popüler kullanıcıların paylaştığı ve birçok kişi tarafından beğenileceğini düşündüğü reels videolarını öne çıkarmaktadır. Paylaştığınız bir reels videosunun öne çıkanlar ifadesini alması için öncelikle hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir. Bunun yanında paylaştığınız videonun özgün olması ve izlenen kişiler tarafından beğenilmesi gerekmektedir.

Reels Videosu Nasıl Silinir?

Instagram uygulamasında Profil sekmesine gidin. Burada yer alan Reels simgesine dokunun.  Silmek istediğiniz reels videosuna dokunun ve alt kısımda yer alan … üç noktaya dokunup Sil seçeneğini seçin.

Paylaş

Yorumdan çık