Popüler sosyal medya ağı Instagram sadece fotoğraf ve videolardan ibaret değildir. Instagram’da yer alan DM (Direct Mesaj) özelliği sayesinde arkadaşlarınızla, ailenizle ve diğer kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Bu yazımızda instagram’da bir paylaşımı (fotoğraf/video vb.) DM mesaj olarak başkalarına nasıl göndereceğinizi resimli olarak anlatacağız.

Şuan dünyanın en popüler sosyal medya platformu konumunda olan Instagram, bu başarısını sunduğu güzel özelliklere borçludur. Genel olarak fotoğraf, video ve hikaye paylaşmak için kullanılan uygulama, aynı zamanda gelişmiş bir mesajlaşma özelliğine sahiptir. Instagram DM denilen bu mesajlaşma alanıyla, beğendiğiniz bir gönderiyi, arkadaşlarınıza DM mesajı olarak gönderebilirsiniz. Aşağıdaki adımları yaparak instagram gönderisini DM olarak gönderebilirsiniz.

Instagram Paylaşımını DM Olarak Gönderme

  • DM olarak göndermek istediğiniz fotoğraf/video’nun altında yer alan uçak simgesine dokunun. (Sohbet simgesinin yanında yer alır.)
  • Açılan menüden paylaşımı DM olarak göndermek istediğiniz kişinin yanında yer alan Gönder butonuna dokunun.

instagram gonderiyi dm olarak gonderme

  • Ayrıca yine açılan sayfada yer alan Hikayene gönderi ekle bağlantısına dokunarak, paylaşımı kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu işlem oldukça basit olduğu için yazıyı gereksiz yere uzatmanın anlamı yok. Yorum kısmından aklınıza takılan soruları bize sorabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap