Instagram öne çıkanlar kapağı yapmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları sizler için paylaşacağız. Instagram öne çıkanlar özelliği sayesinde profilinizde, sizin için özel olan hikayelerinizi kalıcı olarak gösterebilirsiniz. Sizin için en özel olan bu hikayelere özel kapak tasarımları yapmanızı kolaylaştıran uygulamalar yazımızda sizleri bekliyor.

Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi instagram’da paylaşılan hikayeler 24 saat sonra kayboluyor. Ancak Öne Çıkanlar kısmına eklediğiniz hikayeleriniz her zaman profilinizde gözüküyor. Sizin için özel olan bu hikayeler için güzel bir kapak fotoğrafı yapmak isteyebilirsiniz. Öne Çıkanlar kısmına yüklediğiniz hikayelerin, kapak fotoğrafı varsayılan olarak ilk hikayenin ilk karesi oluyor ancak neyse ki instagram bu kapak fotoğrafını değiştirme imkanı veriyor. Bu yazımızda öne çıkanlar için birbirinden güzel kapak fotoğrafları yapmanızı sağlayacak uygulamaları sizlere önereceğiz. Hikayenizin türüne göre, müzik, harf, yazı, spor, tatil, yemek, kedi, moda, araba, köpek, love, aşk, kitap, siyah gibi farklı instagram öne çıkanlar kapakları hazırlayabilirsiniz.

Highlight Cover Maker for Instagram Story

instagram one cikanlar kapak 1

Listemizin ilk sırasında yer alan bu uygulamanın hem Android hem de iOS versiyonu bulunuyor. Uygulama sadece Instagram Öne Çıkanlar Kapağı hazırlamak için geliştirilmiş oldukça başarılı bir uygulama. Uygulama içinde farklı kategorilerde 500’den fazla öne çıkanlar kapağı yer alıyor. Ancak bazı kapakları kullanmanız için ücret ödemeniz gerekiyor.

Android için indir | iOS için İndir

Highlight Cover Maker for Instagram – StoryLight

instagram one cikanlar kapak 2

Instagram öne çıkanlar kapakları yapmak için önereceğiniz ikinci uygulama ise StoryLight uygulaması. Google Play’de 1 milyondan fazla indirilen bu uygulama 4.4 yıldız puanına sahip.

Android için indir

Highlight Cover Maker for Instagram Story

instagram one cikanlar kapak 3

Öne çıkan kapak yapmak için önereceğimiz bir diğer başarılı uygulama ise Highlight Cover Maker for Instagram Story uygulaması. Bu uygulama tanıttığımız diğer iki uygulamadan daha az indirilse de kullanıcılardan 4.6 yıldız puanı almayı başarmış durumda.

Android için indir

Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Nasıl Yapılır?

  • Yukarıdaki uygulamalardan dilediğinizi indirin.
  • Uygulama içinde, öne çıkanlar kapağı olarak kullanmak istediğiniz iconu seçin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan indirme butonuna dokunun.

instagram one cikanlar kapak indir

İndirdiğiniz görsel, instagram öne çıkanlar kapağı ölçülerinde hazırlandığı için yapmanız gereken eksta bir şey yoktur. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek görseli öne çıkanlar kapağı olarak kullanabilirsiniz.

Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Düzenleme

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Profil sekmenize gelin ve kapak fotoğrafını değiştirmek istediğiniz öne çıkanlar hikayesini seçin.
  • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun.
  • Açılan ekranda Öne Çıkarmayı Düzenle seçeneğini seçin.
  • Kapağı Düzenle seçeneğini seçin.
  • Albüm simgesine dokunun ve kapak fotoğrafı olarak kullanmak istediğiniz görseli seçin.

instagram one cikanlar kapagi duzenleme

Instagram öne çıkanlar kapak hazırlama uygulamaları, instagram öne çıkanlar kapağı hazırlama ve instagram öne çıkanlar kapağı değiştirme işlemleri bu kadar. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap