Ana sayfa Haberler Instagram “Mola Ver” Özelliğini Test Etmeye Başladı

Instagram “Mola Ver” Özelliğini Test Etmeye Başladı

0

Bildiğiniz gibi sosyal medya platformlarının en kötü yanlarından biri birçok kişide bağımlılık yapmasıdır. Çoğu kişi gün içerisinde kendini kaybedip saatlerce Instagram’da takılmaktadır. Bunun farkında olan Instagram yetkilileri, bu soruna çözüm olacak “Mola Ver” özelliğini test etmeye başladıklarını duyurdular.

Instagram başkanı Adam Mosseri, şirketin kullanıcıların Instagram bağımlılıklarını engellemelerine yardımcı olmak ve uygulamada belirli bir süre geçirdikten sonra ara vermeye teşvik etmek için Take a Break (Mola Ver) adlı yeni bir özelliği test etmeye başladıklarını duyurdu. Mola Ver özelliği etkinleştirildikten sonra, 10, 20 veya 30 dakika boyunca Instagram uygulamasını kullandığınız zaman, uygulama size ara vermeniz gerektiğine sair uyarı gösterecek.

instagram mola ver

Mosseri, “Mola Ver” özelliğinin “insanlara Instagram deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya yönelik bir çaba olduğunu” ve “gelecekte bunun gibi daha fazla fikir göreceğimizi” söyledi.

Instagram, “Mola Ver” özelliğini geliştirmek için üçüncü taraf uzmanlarla çalıştı ve önümüzdeki günlerde küçük bir kullanıcı yüzdesine sunulmaya başlanacak. Şirket testler sorunsuz giderse özelliği Aralık ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Yani “Mola Ver” özelliği bir veya iki ay içinde tüm kullanıcılara sunulmuş olacak.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın