Instagram mavi tik başvurusu tüm kullanıcılar için açıldı. Artık instagram hesabınıza giriş yapıp Ayarlar bölümünden Doğrulama Talebi yaparak hesabınız için mavi tik alabilirsiniz. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram da, kişilerin, popüler kullanıcıların, ünlülerin ve markaların güvenliğini sağlamak için mavi tik hizmetini başlattı. Şimdi gelin kişiler, ünlüler ve markalar için nasıl mavi tik alınır detaylı olarak anlatalım.

Instagram’a mavi tik özelliğinin geliş nedeni, sahte hesapların önüne geçmektir. Örneğin bir e-ticaret sitenin adıyla sahte bir hesap açılıp, takipçi satın alma işlemiyle hesap gerçekmiş gibi gösterilebilir ve bu sahte hesap üzerinden insanların kimlik bilgileri, kredi kartı bilgileri ele geçirilebilir. Aynı şekilde ünlü veya ünsüz birinin adına sahte hesap açılarak insanlar kandırılabilir veya hesap sahipleri zor duruma düşürülebilir.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

  • Android ve iOS cihazınızdan Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Sağ üst köşede yer alan üç çizgi simgesine dokunun ve açılan pencerenin altında yer alan Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Mavi Tik almak için kullanılan Doğrulama Talebi seçeneğini seçin.

instagram mavi tik dogrulama talebi

  • Açılan sayfada Ad, Soyad, Bilinen Ad (ünlülerin kullandıkları isim), Kategori gibi bölümleri doldurun. Son olarak kişi için başvuru yapıyorsanız kimlik, ehliyet, pasaport, firma/marka için başvuru yapıyorsanız vergi levhası, fatura, şirket sözleşmesi vb. bir belgenin fotoğraflarını ekleyin ve Gönder butonu ile başvurunuzu tamamlayın.

instagram mavi tik dogrulama basvuru formu

Kimler Instagram Mavi Tik Alabilir?

Instagram mavi tik diğer adıyla doğrulanmış rozet, tanınmış kişilerin, ünlülerin, markaların veya kişilerin gerçek hesabı olduğunu belirtmek için kullanılır. Genel olarak bakıldığında sanatçılar, sosyal medya fenomenleri ve ünlü markalar için alınan bir özellik olarak görülse de amaç sahte hesapların önüne geçmek olduğu için yüksek takipçiye sahip kişilerin de mavi tik alma ihtimali vardır.

Eğer ünlü veya fenomen biri değilseniz ancak belli bir takipçi kitleniz varsa mavi tik alma ihtimaliniz vardır. Bu ihtimalin yüksek olması için sizin adınıza açılan sahte hesapların olması gerekmektedir. Ayrıca kendinize ait blog, youtube kanalı, aktif twitter hesabının olması instagram’da mavi tik alabilmenizi kolaylaştıracaktır.

Instagram Mavi Tik’in Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

  • Mavi tik öncelikle hesabınızın doğrulandığı gösterir ve böylece diğer sahte profillerin önüne geçmenizi sağlar.
  • Instagram’a gelecek olan yeni özellikler öncelikli olarak mavi tik sahibi kullanıcılara sunulur.
  • Instagram’da mavi tik aynı zamanda bir prestij simgesidir. Mavi tikli bir hesap, birine mesaj attığı zaman cevap alma olasılığı oldukça yüksektir ve karşı tarafta olumlu bir izlenim yaratmaktadır.

Mavi tik hakkında aklınıza takılan soruları ve yaşadığınız sorunları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş

1 Yorum

  1. Hesabıma iki tane e posta kayıtlı ve numaram kayıtlı ama unuttuğum e postaya onay istiyor ve hesabıma giriş yapamıyorum

Yorumdan çık