En popüler sosyal ağlardan biri olan Instagram, çoğumuzun en fazla vakit geçirdiği uygulamaların başında geliyor. Birçoğumuz günde birden fazla kez Instagram’a giriş yapıyoruz ve zamanımızın çoğunu burada harcıyoruz. Bazen bu durum bağımlılık seviyesine bile ulaşabiliyor. İşte bunun önüne geçmek için instagram’da bulunan zaman yönetme özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram kullanımını kontrol edebilmek için instagram’da Zaman Yönetme özelliği bulunmaktadır. Bu yeni özellik sayesinde belirlediğiniz bir kullanım zamanına ulaştığınızda instagram size bir uyarı mesajı veriyor ve günlük kullanım limitine ulaştığınızı hatırlatıyor. Gelin şimdi bu özelliği nasıl kullanacağınızı anlatalım.

Instagram’a Kullanım Limiti Koyma

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun ve Hareketlerin seçeneğini seçin.
  • Bu bölümünde instagram’da günlük geçirdiğiniz zamanı görebilirsiniz. Sayfanın alt kısmında yer alan “Günlük Hatırlatma Ayarla” seçeneğini seçin.
  • Ve istediğiniz bir zaman sınırını belirleyin. (30 dakika, 1 saat, 2 saat vb.)

instagram gunluk hatirlatma ayarla

Belirlediğiniz zaman limitine ulaştığınız zaman instagram ekranına hatırlatma mesajınız gelecektir. Böylece sizde instagram kullanımınızı kontrol edebileceksiniz.

instagram kullanim limiti hatirlatma

Eğer instagram’da gereğinden fazla zaman geçirdiğinizi düşünüyor ve instagram’da geçirdiğiniz süreyi düşürmek istiyorsanız bu özellik işinize yarayacaktır.

Paylaş

Yorumdan çık