Ana sayfa BLOG Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

4

Instagram kullanıcı adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Instagram kullanıcı adı, birinin sizi arayıp bulması için kullanılır. Ayrıca profilinizde ve direk mesaj kısmında kullanıcı adınız görünür. Instagram’a ilk kayıt olurken oluşturduğunuz kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

Instagram kullanıcı adını, mobilden (android, ios) veya masaüstü bilgisayardan değiştirebilirsiniz. Biz örneğimizde iPhone kullandık. Ancak instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi Android cihazlarda ve bilgisayarda da aynı şekilde yapılmaktadır.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir ?

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Profili Düzenle butonuna dokunun. (Android’de de aynı şekilde Profili Düzenle butonuna dokunun.)
  • Kullanıcı adı yazan yere kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın sağ üstteki Bitti seçeneğini seçin. (Android’de sağ üst köşedeki Ok (Tik) işaretine dokunun.)

Artık instagram kullanıcı adınız değişmiş olacaktır. Instagram’da kullanıcı adı değiştirme işlemi profilinizde herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Yani fotoğraflarınız, yorumlarınız, takipçileriniz vb. aynı kalır. Sadece kullanıcı adınız değişmiş olur. Profilinize bakanlar ve direk mesaj bölümünde sizinle mesajlaşan kişiler yeni kullanıcı adınızı görürler.

Instagram’da kullanıcı adını değiştirmek için bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz zaman kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Sadece, kullanılmayan bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir.


4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here