Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Instagram uygulaması ile Android ve iPhone’da veya bilgisayardan kullanıcı adı değiştirmek mümkündür. Bu yazımızda Instagram kullanıcı adı değiştirme hakkında tüm merak edilen soruları ve instagram kullanıcı adımı değiştiremiyorum diyenler için çözüm yollarını anlatacağız.

Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Instagram kullanıcı adı, paylaşımlarınızda, hikayenizde, beğenilerinizde ve profilinizde görünen isminizdir. Ayrıca keşfet bölümünden arama yapan kişi sizi kullanıcı adınız ile bulabilir. Instagram’a kayıt olurken oluşturduğunuz kullanıcı adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak kullanıcı adını değiştirmeden önce bilmeniz gereken bazı konular vardır.

Kullanmak istediğiniz kullanıcı adının başkası tarafından kullanılmıyor olması ve daha önce kullanılmamış bir kullanıcı adı olması gerekmektedir. Bir kullanıcı adı değiştirildiğinde, eski kullanıcı adı boşa düşmemektedir. Ayrıca instagram kullanıcı adını değiştirdikten sonra, tekrar kullanıcı adınızı değiştirmek için 14 gün beklemeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı en fazla 30 karakter olabilir. Instagram kullanıcı adı sadece harf, rakam, nokta ve alt tire işaretlerinden oluşabilir. Eğer instagram kullanıcı adını değiştiremiyorsanız, nedeni bunlardan biridir. Bununla birlikte kullanıcı adınızı değiştirdiğiniz zaman, takipçilerinize bildirim gitmez.

Instagram kullanıcı adı değiştirme (Telefondan)

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Profili Düzenle butonuna dokunun.
  • Kullanıcı adı yazan yere dokunun ve kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın sağ üstteki Bitti seçeneğini seçin. (Android’de sağ üst köşedeki Ok işaretine dokunun.)instagram kullanıcı adı değiştirme

Telefondan instagram kullanıcı adı değiştirme işlemini Android telefon üzerinden anlattık ancak iPhone’da da aynı adımları yaparak kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En Güzel Instagram Kullanıcı İsimleri

Instagram kullanıcı adı değiştirme (PC)

Bilgisayardan instagram kullanıcı adını değiştirmek için yandaki profil düzenleme linkine tıklayın. Açılan sayfada Kullanıcı adı yazan yere yeni kullanıcı adınızı yazın ve Gönder butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

instagram kullanici adi degistirme pc

Yukarıdaki adımları yaptığınızda instagram kullanıcı adınız değişmiş olacaktır. Instagram’da kullanıcı adı değiştirme işlemi profilinizde herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Yani fotoğraflarınız, yorumlarınız, takipçileriniz vb. aynı kalır. Sadece kullanıcı adınız değişmiş olur. Profilinize ve paylaşımlarınıza bakanlar yeni kullanıcı adınızı görürler.

Dikkat: Eğer hesabınız birçok kişiye erişmişse, yani takipçi sayınız çok yüksekse, kullanıcı adı değişikliğinizin değerlendirmeden geçmesi gerekebilir. Böyle bir durumda değerlendirme sonrasında bir bildirim alırsınız ve kullanıcı adınız değiştirilir. Eğer böyle bir durum yoksa, kullanıcı adını değiştirip kaydet dediğiniz anda kullanıcı adınız değiştirilir.

Paylaş

4 yorum

Yorumdan çık