Ana sayfa BLOG Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

4

Telefon ve PC’de Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Instagram kullanıcı adı, paylaşımlarınızda, beğenilerinizde ve direct mesajda görünen isminizdir. Ayrıca keşfet bölümünden arama yapan kişi sizi kullanıcı adınız ile bulabilir. Instagram’a kayıt olurken oluşturduğunuz kullanıcı adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme (Mobil)

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Profili Düzenle butonuna dokunun.
  • Kullanıcı adı yazan yere dokunun ve kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın sağ üstteki Bitti seçeneğini seçin. (Android’de sağ üst köşedeki Ok işaretine dokunun.)

instagram kullanici adi degistirme

Mobilden instagram kullanıcı adı değiştirme işlemini iPhone üzerinden anlattık ancak Android telefonlarda da aynı adımları yaparak kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme (PC)

Bilgisayardan instagram kullanıcı adını değiştirmek için yandaki profil düzenleme linkine tıklayın. Açılan sayfada Kullanıcı adı yazan yere yeni kullanıcı adınızı yazın ve Gönder butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

instagram kullanici adi degistirme pc

İlginizi Çekebilir: En Güzel Instagram Kullanıcı İsimleri

Yukarıdaki adımları yaptığınızda instagram kullanıcı adınız değişmiş olacaktır. Instagram’da kullanıcı adı değiştirme işlemi profilinizde herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Yani fotoğraflarınız, yorumlarınız, takipçileriniz vb. aynı kalır. Sadece kullanıcı adınız değişmiş olur. Profilinize bakanlar ve direk mesaj bölümünde sizinle mesajlaşan kişiler yeni kullanıcı adınızı görürler.

Instagram kullanıcı adını, istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Sadece kullanılmayan bir kullanıcı adı seçmeniz yeterlidir. Ancak kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra tekrar eski kullanıcı adınızı almak isterseniz 14 gün beklemeniz gerekebilir. Bunun dışında instagram kullanıcı adını değiştirmek için bir kısıtlama yoktur.

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın