Ana sayfa BLOG Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

4

Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemini hem telefondan hem de PC’den nasıl yapacağınızı anlatacağız. Instagram kullanıcı adı, paylaşımlarınızda, beğenilerinizde ve direct mesajda görünen isminizdir. Ayrıca keşfet bölümünden arama yapan kişi sizi kullanıcı adınız ile bulabilir. Instagram’a kayıt olurken oluşturduğunuz kullanıcı adını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Instagram kullanıcı adını, mobilden (android, ios) veya bilgisayardan değiştirebilirsiniz. Biz örneğimizde iPhone kullandık, ancak instagram kullanıcı adı değiştirme işlemini Android telefonlarda da aynı şekilde yapılmaktadır. Ayrıca yazımızın alt bölümünde instagram web sitesi üzerinden kullanıcı adını değiştirmek için ilgili sayfanın linkini ekledik.

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

  • Instagram uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
  • Profili Düzenle butonuna dokunun.
  • Kullanıcı adı yazan yere dokunun ve kullanmak istediğiniz kullanıcı adını yazın sağ üstteki Bitti seçeneğini seçin. (Android’de sağ üst köşedeki Ok işaretine dokunun.)

instagram kullanici adi degistirme

Artık instagram kullanıcı adınız değişmiş olacaktır. Instagram’da kullanıcı adı değiştirme işlemi profilinizde herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Yani fotoğraflarınız, yorumlarınız, takipçileriniz vb. aynı kalır. Sadece kullanıcı adınız değişmiş olur. Profilinize bakanlar ve direk mesaj bölümünde sizinle mesajlaşan kişiler yeni kullanıcı adınızı görürler.

Instagram kullanıcı adını değiştirdikten sonra tekrar eski kullanıcı adınızı almak isterseniz bazı durumlarda bunun için 14 gün beklemeniz gerekebilir. Bunun dışında instagram kullanıcı adını değiştirmek için bir kısıtlama yoktur. İstediğiniz zaman kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Sadece, kullanılmayan bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir.

Bilgisayardan instagram kullanıcı adını değiştirmek için yandaki profil düzenleme linkine tıklayın. Açılan sayfada Kullanıcı adı yazan yere yeni kullanıcı adınızı yazın ve Gönder butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

instagram kullanici adi degistirme pc

İlginizi Çekebilir: En Güzel Instagram Kullanıcı İsimleri

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın